Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: office 2007 kitlenme sorunu (2 aydır uğraşıyorum)

Standart office 2007 kitlenme sorunu (2 aydır uğraşıyorum)

Herkese merhabalar,

Office 2007 ile bi sorun yaşamaktayım ve bir türlü microsoft ve diğer destekçi firmalarla birlikte çözemedim. Belki du soruna benzer bi sorun yaşayıp çözmüş olanınız vardır inşallah.

sistemimde;

Windows 2008 server R2
    Windows 7
    office 2007 + SP2 + hotfix patch i yüklü

problemim,

power point slayltlarla çalışırken kendini kapatıyor veya kitliyor. Excelde de bu tarz bir kitlenme söz konusu oluyor. Loglara baktığımda herkitlenmede ayrı ayrı dll application hatası veriyor. Yaklaşık 2 aydır şirkette sunum yapamaz hale geldi çalışanlar ve benim için inanılmaz can sıkıcı hale geldi.

Yaptıklarım;

Windows 7 ve office 2007 yi sıfırdan format atıp kurdum - olmadı
    windows 7 office 2007 patch ini yükledim hepsini update ettim - olmadı
    windows 7 office 2007 patch lerini yüklemedim - olmadı
    windows xp- office 2007 kurdum - olmadı
    microsoftla görüştüm, uzktan sistemimize bağlandılar ama oda olmadı... yapamadılar.
    chartları açarken power point kitleniyor ve her sunumda bunu yapıyor - excelde ise ara ara kitlenmeler yaşıyorum.
    office 2003 ile sorun yaşamıyorum ama office 2007 ile başım dertte

bu problem ofisimizdeki her bilgisayarda yaşamaktayım, bütün bilgisayarlarımız daha sıfır hp markalı ve güçlü bilgsiayarlardır. Yani sorun tek PC de değil bütün pc lerde. (

umarım burda bi çözüm bulabilirim bu problemime (

saygılar

Standart Ynt: office 2007 kitlenme sorunu (2 aydır uğraşıyorum)

Sisteminizde antivirus kullanıyormusunuz kullanıyorsanız kullandıgınız antivirusu disable duruma getirin yada geçici olarak uninstall yapıp tekrardan kontrol ediniz.

[quote author=Cantay link=topic=1934.msg7252#msg7252 date=1268124036]
    Sisteminizde antivirus kullanıyormusunuz kullanıyorsanız kullandıgınız antivirusu disable duruma getirin yada geçici olarak uninstall yapıp tekrardan kontrol ediniz.
    [/quote]

Antivürüs AVG olarak kullanıyorum. Fakat format attığım sadece windows ve office 2007 kurduğum antivirüs kurmadığım makinede de office programında kitlenme yaşıyoruz.

1. Windows 7 Defender iptal edin
    2. Donanımlarınızın sürücülerini güncelleyin.
    3. msconfig'den açılıştaki tüm yazılımları kapatın servislerden microsoftun haricindeki tüm servisleri geçici olarak kapatın.
    4. Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra hala aynı sorunları yasıyorsanız office vecdnizi değiştiririn.

saygılarımla

[quote author=Cantay link=topic=1934.msg7254#msg7254 date=1268124612]
    3. msconfig'den açılıştaki tüm yazılımları kapatın servislerden microsoftun haricindeki tüm servisleri geçici olarak kapatın.
    4. Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra hala aynı sorunları yasıyorsanız office vecdnizi değiştiririn.

saygılarımla
    [/quote][quote author=Cantay link=topic=1934.msg7254#msg7254 date=1268124612]

saygılarımla
    [/quote]

hepsini denedim (

ilginç bi problem (

Bir çok makinede aynı sorunu yaşatıyorsa elinizdeki office problemli olabilir mi?

Office'in services pack'ini kaldırıp denediz mi? Buradaki programcık ile sp'yi kaldirin deneyin benzer problem yasayan biri bu sekilde cozume ulasmisti (kesin cozum oldu mu bilmiyorum.)

Birde yeni makinalar kurulduktan sonra mı yaşamaya başladınız yok falanca bir tarihten sonra mı?

Office SP lerini ve patchlerini kaldırdım ve o şekilde kullandırdım ama yine kitleniyor
    Hatta sıfırdan sistem kurduğumda office nin hiç bir patchlerini yüklemedim.
    Bu hata kurar kurmaz hemen oluyor....
    Çok ilginç bi sorun, inanın microsoft 'un da yapmadığı bişey kalmadı. Artık aramıyorlar bile beni )

Merhaba,

Start > Run > Excel -safe > Enter bu sekilde excel i calistirdiktan sonra hatalar geliyor mu bakalim.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre bey ve diğer arkadaşlar yardımınız için teşekkürederiz. Bütün bu söylediklerinizi teker teker denedim ama bi şekilde düzelmedi. şu anda herşey normal çalışıyor bi hata yok. Sanırım sunum yaparken editledikleri yada linkledilkeri bir chart var, bi şekilde sunum yaparken hatalı bir işlem yapıyorlar. Şu an nasıl sunum yaptıklarına tek tek bakıyorum. Bir sunumu baştan yaptılar sorun yaşamadık ama kademe kademe hatayı bulmaya çalışıyorum. Şimdlik beklemedeyim. Bir gelişme olur ise sizi bilgilendireceğim ve böylelikle bu tarz sorunla karşılaşan arkadaşa yardımcı olmuş oluruz.

saygılar,

tesekkurler
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn