Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: sharepoint yedek

Standart sharepoint yedek

Merhaba,

Share point 2007 trial versiyonu kurdum.Makalede anlatımı var yarın anlatımı adım adım izleyip temel olarak bilgi sahibi olacağım.

Öğrenme aşamasına geçemeden bir iki soru sormak istiyorum.

1-Sharepoint2007 kurulumu tamamen otomatik yapıyor.Sql serveri runtime olarak kuruyor.Share point yedeklemesi nasıl yapılır.Bir göçmeye karşı iis üzerindeki sharepoint ve database nasıl yedeklenir.

2-Database nerede tutulur.

3-Şu anda sadece kurulu olan serverin idsi ile login oluyorum.Nereden kullanıcı tanımlayıp haklar verebilirim.

Saygılarımla.

Standart Ynt: sharepoint yedek

Merhabalar.
    Sharepoint i kurarken 2 şekilde kurarsınız. Bir tanesinde siz bir sql server belirlersiniz, burada database açar ve onun üzerine tüm dataları alır.
    diğeride kendi express versiyonunu kurar. Bu sayede;
    1- Sql server üzerinden database yedekleyebilirsiniz. aynı zamanda Central Administration'dan da yedek alabilirsiniz.
    2- yukarda belirttiğim şekilde tutulur, ya sizin vereceğiniz databasede yada kendi kurduğu yerde.
    3- Kullaıcıları Site Collection oluşturduktan sonra site colletion üzerinden verebilirisiniz. sağ tarafta site action menüsünden faydalanarak inherit yada unique permissions verebilirsiniz. Ayrıca gene Central Administration'dan oluşturduğunuz farklı Site Collection'lara 2 tane admin atayabilirsiniz.

iyi çalışmalar.
    Everything that has a begining has an End...

Bilgilendirme için teşekkürler baya yol katettim .
    Ufak bir işletme için önerirmisiniz bu sistemi.Son olarak bir soru sormak istiyorum.

Yeni bir kullacı eklediğimde bu kullanıcı ile login olmaya çalışınca erişim reddedildi uyarısı veriyor.Açmış olduğum kullanıcı sadece login olduğu sistemdemi oturum açabilir onun kullanıcı adı şifresi ile farklı pclerde oturum açabilirmiyim.Eğer açabilirsem neden erişim reddedildi diyor.Eklediğim user active directoryde yer alıyor.Kullanıcı adı ve Active directory şifresini girmeme rağmen erişim reddedildi diyor.

Tekrar Merhabalar,
    Sharepoint ürününü ufak işletmeler içinde öneririm. rapoarlarınızın,hedeflerinizin,plan ve projelerinizin takibi ve daha fazlası için idealdir.
    Gelelim user işlemlerine. User profile import yapmanız gerekir. Sharepoint'te Single Sing-On vardır. yani tek bir kullanıcı adı ile erişim olarak açıklayabiliriz.
    SSP ayarlarınıza gelip domain bilgilerinizi girdikten sonra user profile import yaparsınız. Böylece AD ieçrisindeki tüm kullanıcılar sharepoint e gelir. yetkiyi de buradan verebilirsiniz.
    Böylece şirket içerisindeki kullanıcılar kendi AD hesabı ile istedikleri bilgisayardan oturum açabilirler.
    iyi çalışmalar.

Yanıtınız ve ilginiz için teşekkrüler.
    Ben 2007 versiyonunu kullanıyorum ve türkçe.
    Sizin tnaımlamalarınız ingilizce ve Türkçeye çevirince çok fark ediyor.
    Şu kullanıcı tanımlama kısmını az açarsanız çok sevinirim.Çok teşekkürler.

Merhaba,

Şöyle bir sorunum var makaleyi takip ederek her şeyi gerçelşetirdim.Admin konsoldan 2 adet sharepoint sitesi oluşturdum.Resimdeki gibi CE INTRANET ve NETTONET isminde.

Fakat normal olarak share pointe bir kullanıcı oalrak girmek isteyince varsayılan ÇE İNTRANET yerine aşağıdaki resimdeki giriş isimli sayfa geliyor.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Tşk.

Çe inranete girmeniz gerek resim 1 deki orada karşınıza çıkan menüde olması gerek. ayarlar oluşturduğunuz ssp den yapılıyor. sizde 2 tane SSP var. bir tanesi çe olan diğeri nettonet.

Evet ama ben açınca çe açılmıyor.giriş sayfası diye bir şey açılıyor.Benim oluşturduğum çe başlıklı site açılmıyor.Bunu nasıl sağlarım.Mshowto da share pointi az geniş anlatan bir makale yokmudur.

Talebinizi bir istek olarak alıp bir makale yapmaya çalışırım en kısa zamanda Sol tarafta Paylaşılan Hizmetler yönetimi altındaki Çe yi tıkladığınızda o SSP nin ayar ekranı gelmesi gerek. gelmiyor mu?

Paylaşım hizmetleri altında tüm ayarları yapıyorum fakat user tarafında sharepoint sayfasına girince ÇE değil giriş sayfası geliyor.Bu normalde böylemidir.ÇE neden gelmemektedir.