9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: ofis 2007 de ki outlook sorunu

Standart ofis 2007 de ki outlook sorunu

merhaba benim birsirket yapım var ofis 2003 kulllanıyor calısanlar isa proxy ile internete çıkıyor ondanl dolayıda dhcp den default gateway vermedim ama ofis 2007 kurulunca outluklarını çalıstıramıyorum nedeni ise outlook 2007 default gateway istiyor proxy den cıkıpta exchangeye bağlanmıyor direk olarak bağlantı hatası diyor ofis 2003 te böyle bir sorun yok proxy den bağanıyor exchange 2003 var ben 2007 ye geciricem sistemleri ama default gateway vermek istemiyroum nasıl olucak bu bir bilginiz varmı yardımcı olursanız sevnirim

Standart Ynt: ofis 2007 de ki outlook sorunu

exchange serveriniz başka bir yerdemi? clientler niçin exchangeye bağlanmak için proxy den çıksın? ayrıca Gw ya isa yada bir router olabilirmi?

Merhaba,

Outlook 2007'yi Exchange Server'a bağlamaya çalıştığınızda hata iletileri: "Eylem tamamlanamıyor. Microsoft Exchange Server bağlantısı kullanılamıyor" veya "Microsoft Exchange Server kullanılamıyor"
    http://support.microsoft.com/kb/913843

Belirtiler
    Microsoft Office Outlook 2007'yi Microsoft Exchange Server'a bağlamaya çalıştığınızda aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:

• Outlook profiliniz otomatik olarak yapılandırılmışsa, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
    Eylem tamamlanamıyor. Microsoft Exchange Server bağlantısı kullanılamıyor. Ağ bağdaştırıcınızın varsayılan ağ geçidi yok.

• Outlook profiliniz otomatik olarak yapılandırılmamışsa, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
    Microsoft Exchange Server kullanılamıyor

Örneğin, önceden Exchange Server'a bağlanan varolan bir profiliniz varsa ve daha sonra varsayılan ağ geçidinizin ayarını kaybederseniz oluşabilir. Bu senaryoda, E-posta Hesapları iletişim kutusundaki ayarlarınızı doğrulamak üzere Adı Denetle'yi tıklattığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

Outlook oturum açamıyor. Ağa bağlı olduğunuzu ve doğru sunucu ve posta kutusu adlarını kullandığınızı doğrulayın. Microsoft Exchange Server bağlantısı kullanılamıyor. Ağ bağdaştırıcınızın varsayılan ağ geçidi yok.

Neden

Bu sorun, Outlook 2007 istemci bilgisayarında yapılandırılmış bir varsayılan ağ geçidi yoksa oluşabilir.

Çözüm

Ağ ayarlarınız için bir varsayılan ağ geçidi yapılandıramazsanız, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına DefConnectOpts adlı bir DWORD değeri ekleyin:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0\O utlook\RPC
    Bu DWORD değerini eklemek için şu adımları izleyin:

1. Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.

2. Aşağıdaki alt anahtarı bulup tıklatın:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0\O utlook\RPC

3. Düzen menüsünde Yeni'nin üzerine gelin ve DWORD Değeri'ni tıklatın.

4. DefConnectOpts yazın ve ENTER tuşuna basın.

5. DefConnectOpts öğesini sağ tıklatın ve ardından Değiştir'i tıklatın.

6. Değer verisi kutusuna 0 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

EMRE HOCAM simdi ben tüm çalısanlara gidip tek tek regedit ayarımı yapıcam bunun gpo ayarı yokmudur yani bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

[quote author=alper_kaynak link=topic=1185.msg4397#msg4397 date=1216621779]
    exchange serveriniz başka bir yerdemi? clientler niçin exchangeye bağlanmak için proxy den çıksın? ayrıca Gw ya isa yada bir router olabilirmi?
    [/quote]

hocam proxy kullanıyorum internet cıkısını yasaklamak icin üstte yazdım niye gateway vereyim ofis 2003 ten böyle bir sorun yoktu ama gateqay verince ofis 2007 calısıyor yani isa ile alakası yok bunu ofis 2007 ile alakası var

Merhaba,

Forum sayfamizda usluba biraz daha dikkat edersek seviniriz.

olmasi gereken .reg dosyasini size .adm dosyasi olarak hazirladim. GPO dan istediginiz client lariniza uygulayabilirsiniz. Asagidaki kalın karakterlerle yazilmis alanlari bir notepad acarak .adm uzantili sekilde kaydedip kullanabilirsiniz.

CLASS USER

CATEGORY "Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\RPC&q uot;
    KEYNAME "Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\RPC&q uot;

POLICY "DefConnectOpts "
    PART "DefConnectOpts "
    NUMERIC
    VALUENAME "DefConnectOpts "
    END PART
    END POLICY

END CATEGORY

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

[quote author=Emre Aydin link=topic=1185.msg4404#msg4404 date=1216641680]
    Merhaba,

Forum sayfamizda usluba biraz daha dikkat edersek seviniriz.

olmasi gereken .reg dosyasini size .adm dosyasi olarak hazirladim. GPO dan istediginiz client lariniza uygulayabilirsiniz. Asagidaki kalın karakterlerle yazilmis alanlari bir notepad acarak .adm uzantili sekilde kaydedip kullanabilirsiniz.

CLASS USER

CATEGORY "Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\RPC&q uot;
    KEYNAME "Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\RPC&q uot;

POLICY "DefConnectOpts "
    PART "DefConnectOpts "
    NUMERIC
    VALUENAME "DefConnectOpts "
    END PART
    END POLICY

END CATEGORY

Emre AYDIN

[/quote]
    öncelikle tesekkür ederim ilginizden dolayı bu dosyayı adm olarak kaydedip grup policiyde logon scriptemi koyucam kullanıcı logon scriptmi yoksa makina logon scrptinemi koyayım birde bu yazdıklarınızı txt dosyasına yapıstırıp sonu adm uzantılı kaydedicem dimi emre hocam

.adm olarak kaydedip sonrasinda istediginiz GPO icerisinde ki Administrative Template icerisine import edin ve kullanicilariniza uygulayin,

Emre.
    Emre Aydın
    MCT | Since 2005
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS

[quote author=cem650 link=topic=1185.msg4402#msg4402 date=1216629665]
    EMRE HOCAM simdi ben tüm çalısanlara gidip tek tek regedit ayarımı yapıcam bunun gpo ayarı yokmudur yani bana bu konuda yardımcı olurmusunuz
    [/quote]

hocam önce kendi makinama regeditden uyguladım yemedi nediyorsun bu konuya neden olabilir acaba