7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: FOG Server Konfigürasyonu ve Özelleştirmeler (How to configure FOG Server)

Standart FOG Server Konfigürasyonu ve Özelleştirmeler (How to configure FOG Server)

Merhabalar;

FOG Server kurulumunu diğer dillerde bularak faydalanmış olabilirsiniz fakat konfigürasyonu için baya bir doküman okumalı ve tecrübe edinmeniz gerekir. Ben sizi bu zahmetten kurtarayım dedim :-).

FOG Server'in kullanıma hazır hale getirilmesi için gerekli ilk konfigürasyon ve kurumunuza özel özelleştirmelerin bulunduğu dokümanı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

FOG_SERVER-Konfigürasyon.pdf - download now for free. File sharing. Software file sharing. Free file hosting. File upload. FileFactory.com

İyi Çalışmalar...

(NOT: Son doküman olan FOG Server'in Kullanımı da yazılıyor. Haftaya Elinizde Olur.)
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi

Merhabalar.
    Ben Ubuntu 10.4 üzerine Fog 1.2.0 release kurdum.
    Elimdeki imajlardan bir tanesini upload ettim.
    Ancak yeniden Deploy ettiğimde makine deploy ekranı gelmiyor ve açıldığında Missing Operating System hatası alıyorum sanırım MBR bilgileri bozuluyor.
    Burada Win7 sistemlerin imajını alırken sadece bir partitiondaki system imajı alsın diğer partitionlardan bir imaj almasın diye bir seçenek göremedim.
    Artı olarak ben 100 Mb recovery partition 250 GB C partition ve 250 GB D partition olan bir sistemin imajını Disk boyutları 200 GB C partition ve 300 GB D partition olan bir bilgisayara deploy edemezmiyim? FOG Server Clone mantığı değilde Partition İmaj mantığıyla çalışan bir yapı değil midir.
    Saygılarımla

Merhaba Mesut Bey;

Öncelikle kullandığınız FOG server sürümünü kullanma fırsatım henüz olmadı. Son sürümü Pardus Kurumsal üzerinde çalıştırıp, paylaşımınıza sunmayı planlıyorum.

Elimdeki imajladan birisini upload ettim derken ne demek istediğinizi tam anlamadım. İmaja hazır bir makinenin FOG server kullanarak imajını mı aldınız? Yoksa tib benzeri bir imaj dosyasını koyup, Acronis yazılımı benzeri ile mi basmaya çalışıyorsunuz?

FOG serverin imaj alma mantığında "Yeni sürüm değişikliklerini bilmiyorum" 4 tip imaj alma imkanı mevcut;

1-) Single Partition (NTFS Only; resizable)--- Bu seçenek sizin istediğinizi yapar fakat deploy ederken default.cfg dosyasında doğru ayaralamayı yapmanız gerekir.

Diğerleri Disk imajdır. Son sorunuza gelirsek. Disk imajında partition bilgileri de kopyalanıyor. 500 GB diske sahip bir PC de 250+250 böler. 300 GB verirseniz, oranlar ve 150+150 verir.

Kolay Gelsin...
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi

Merhaba Faruk Bey.
    Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkürler.
    İmajı upload etmekten kastım sizinde anladığınız gibi imaja hazır bir makinenin imajını almaktı. Windows platformunda iddialı olsamda Linux platformunda çok yeniyim
    Ben Single Partition NTFS only Resizable dediğimde imajı Upload edebileceksem mükemmel olur. Daha sonra image deploy ederken Default.cfg dosyasındaki ayarları nereden değiştirebilirim.
    Saygılarımla

Umarım başarılı olur ve rahatlığın tadını alırsınız. Elinizde forum sayfasına yüklediğim dokümanlar var mı? Varsa Konfigürasyon dokümanının son sayfasında belirtiyorum. Elinizde dokümanlar yoksa, sanırım linkler eskimiş e-postanıza gönderebilirim.
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi

Expire olmuş görünüyor Faruk Bey,
    Gönderirseniz minnettar olurum.
    Saygılarımla

Gecikme için özür dilerim, dosyaları gönderdim.
    Faruk KETEN
    Sistem Yöneticisi