6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Nereden Başlamalıyım

Question Nereden Başlamalıyım

Merhabalar mshowto;
    Sitenizle yeni karşılaştım ve hoşuma gitti.Bilişim ve sistem ile ilgili çoktandır iyi bir kaynak ve site arıyordum,bu yüzden tebrikler.Konuyu nereye açabilirim bilmiyorum ama,fiziksel olarak server ve istemcilerin bağlantıları nasıl olur.genel olarak sistemin mantığını anlamaya çalısoyorum ve sistemde ilerlemek istiyorumönereceğiniz kaynak yada döküman felan var mı.. Sıfırdan anlatımda olabilir fiziki olarak nasık olur.Şimdiden teşekkürler.Kolay gelsin....

Alıntı mkaplan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar mshowto;
    Sitenizle yeni karşılaştım ve hoşuma gitti.Bilişim ve sistem ile ilgili çoktandır iyi bir kaynak ve site arıyordum,bu yüzden tebrikler.Konuyu nereye açabilirim bilmiyorum ama,fiziksel olarak server ve istemcilerin bağlantıları nasıl olur.genel olarak sistemin mantığını anlamaya çalısoyorum ve sistemde ilerlemek istiyorumönereceğiniz kaynak yada döküman felan var mı.. Sıfırdan anlatımda olabilir fiziki olarak nasık olur.Şimdiden teşekkürler.Kolay gelsin....
    Selam;

Öncelikle Aramıza Hoşgeldiniz.
    Server ve istemcilerin hangi bağlantılarından bağsediyoruz? Sorunuzu tam anlamadım ksr bakmayın.Sorularınızı Windows Server başlığı altında yada ilgili konu altında sorabilirsiniz.Konunuz örneğin network ile ilgiliyse network kısmına, server işletim sistemiyle ilgiliyse işletim sisteminin başlığı altına açarak sorunuza hızlı yanıt alabilirsiniz.

Keyifli Çalışmalar Dilerim.

selam ahmet bey; anlatmak isteddiğim aslında server ile istemci arasındaki olanlar nasıl olur. örneğin 3 tane pc var.bunladan birine server 2003 yükledim diyelim bağlantılarda extra bişi var mı? yoksa bi de switch ile bağladım bunları fiziksel olarak.Sonra ki yapacaklarım nedir.yani mantığını anlamak istiyorum.diğerleinde de normal xp yüklü olsun.ben o serverı yeni yüklediğim pc ile diğerleri arasında nasıl bi ayar yapmam lazım ki.?neleri ayarlamam lazım.acemiyim ama umarım anlatabilmişimdir teşekkürler...

Merhaba,

Forumda diğer kişilerinde bilgiye kolayca ulasmaları için açtığınız konuların ilgili başlık altına açılmasını rica ediyoruz. Sorunuza gelince, cevaplaması forum ortamında çokta kolay olmayan çok genel bir soru. Bir başlangıç yapmak için bence ilk olarak tüm detayı anlatan 2-3 kitabı karıştırmanız faydalı olacaktır. Örneğin :

Windows Server 2008 R2 - Murat Yldrmolu - %15 indirimli : Kitap | idefix.com

Windows Server 2008 Yneticinin Cep Danman - William R. Stanek - %15 indirimli : Kitap | idefix.com

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba MKaplan,
    Zamanınız ve bütçeniz uygunsa bu tür eğitimler veren kurumlar mevcut. Size tavsiyem kurumlardan eğitim almanız yönünde olacaktır.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı