6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Anlam veremediğim loglar

Standart Anlam veremediğim loglar

Arkadaşlar merhaba,

internet üzerinden webservisleri kullanarak yapmaya çalıştığım sorgulamalarda kullandığımız otomasyon programının geç cevap vermesi ile karşı karşıyayım. ISA nın loglarını izlediğimde anlam veremediğim hatalar alıyorum.

Örnek olarak ;

Resimde de gördüğünüz gibi benim istediğim şeyi en son yapıyor ve arada birsürü hata veriyor.

Bazen de sorgulama butonuna basmamla beraber şunları yapmaya çalışıyor ;

Buradaki hatalara anlam veremiyorum, ve birde wpad.dat ı neden benim dış bacak ip'm den çekmeye çalışıyor. DNS ve DHCP den kaynaklandığını düşündüm uzun bir süre çok aradım ama birşey bulamadım. Bu arada dış bacak ile wpad.dat ı kullanıcıların çekmesi imkansız çünkü isa blokluyor normal olarak, nede olsa dışarıya giden bir istek gibi görünüyor.

Benim yapmak istediğim aslında en sonraki iki satırda görününen ve hatasız biten işlem ama önce bu logları tutuyor ve yaklaşık 2-3 dakikayı buluyor, bu logları yavaş yavaş tuttuktan sonra işlemi yapıyor. Tabi bu çok zaman alıyor. FW olmadan direk internete çıkarlarsa tabikide hiçbir sorun yok, sorguladığım gibi cvp geliyor. Sorun benim isa, dns ve dhcp'm de diye düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdide çok teşekkürler.

Standart Ynt: Anlam veremediğim loglar

Merhaba,

ISA uzerinde sadece Internete cikis icin full izin veren bir rule birakarak ayni durumu test edebilir miyiz? Yanlis ve gereksiz rule konfigurasyonu gibi gorunuyor.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

İlk kuralı şöyle bir kural yaptım ;

Ve aldığım log ise yine benzer :H

Sanırım bu iş düzelmeyecek, çok direndim ama galiba isa yı baştan kurucam.

Hocam nasıl yapsak ya bu sorunu çözmek için ne yapmam gerektiğini birtürlü bulamadım, 1 ay geçti ben bu konuyu açalı o zamandan beridir arıyorum bulamadım. Foruma da şimdi tüm kuralları çarşaf gibi sermek istemiyorum.

Emre hocam sana pm mi atsam ki, msn mi versem bilemiyorum kim yardım edebilicek bana ? İcabında remote vereyim bi bakıver gözünü seveyim ISA yı baştan kurmak iki ayda bikere uğradığım koca bi sistem için çok zor :H

Selamlar,

RDP verirseniz bir aksam ustu beraber bakabiliriz. Zaman zaman sadece yaziyla cozulmeyebiliyor sorunlar,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn