7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Loglardaki hatalar ?

Standart Loglardaki hatalar ?

ISA serverımda enterasan bir problam başladı, yine :-\ MS firewall çözemediğim hatalar vermeye başladı, bu hatalar gfi web monitör kurduktan sonra başladı diyebilirim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Standart Ynt: Loglardaki hatalar ?

merhabalar
    aşağıdaki linkte yazılanları bir uygulayabilirmisiniz ?

http://support.microsoft.com/kb/284831

Bunu denemiştim zaten, yanlız birşey belirtmem lazım buradaki hata ile bende verdiği hata farklı

supoort.mic... de alttaki hatayı gösteriyor.
    Event Type: Error
    Event Source: Microsoft ISA Server Control
    Event Category: None
    Event ID: 14158
    Date: 12/11/2000
    Time: 12:25:44 PM
    User: N/A
    Computer: AMITF1
    Description: The IntraArrayAddress defined on this server is not in the Local Address Table (LAT). For more information about this event, see ISA Server Help.

Merhaba,

Sanirim sunucu IP si degistirildi yada yeni bir ethernet karti takildi, Eski IP ye donmeniz cozum olabilir. Diger cozum ise intrarray iletisiminizi saglayan alana yeni IP nizi yazmak. Su anda ISA Server konsolu onumde yok ama Server Properties de olmasi gerekli.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

İkinci bir ip adresi eklemiştim VLAN lar için, bu yüzden yapıyormuş, dediğin gibi prop. dan ekleyince düzeldi üstad saol yine.

Yanlız farklı bir problemim daha var, daha öncede bahsettiğim gibi sağlık bakanlığından sorgulama yapıyoruz ve sorgular bazen kitlenip kalıyor. ISA monitor den izleyince ss de de görüğünüz gibi alttan 5. kuralda protokol http proxy olarak gelmiş istek ve initiated connection, error success gibi bir enterasan istek geliyor. Aslında bu isteğin protokolü sadece http olup ip olarakda 10.0.0.30 a diğil de internette real bir ip ye gitmeye çalışması lazım. Bunu GFI webmon yükledikten sonra yapmaya başladı, webmounu kaldırım ve isayı yeniden başlatınca herşey yoluna girdi şimdi sorun yok, webmonu tekrar yüklemeye korkuyorum ama sorunun ondan olup olmadığından da emin diğilim.

bunun sebebini birtülü çözemedim, acaba dnsimde mi bir problem var ? Şimdiye kadar çok dns configure ettim ama hiç isa kullanmamıştım atladığım bir kural mı var ?
    fakat şöyle bir kuralım mevcut;

allow - DNS - Internal - Allnetworks(and local host) - all users

ISA monitordeki hataları bazen anlıyamıyorum, mesela error ile success kelimeleri yanyana gelince afallıyorum, eh nede olsa console ile geçti günlerimiz

support.microsoft ve google amcadan da araştırdım ama isadaki hataların anlamlarını pek çözemedim, varsa bununla ilgili bir link verirseniz sevinirim.

Son bir soru daha soracağım domain dışında bir kullanıcı internet explorerını açıp proxy ayarını isa ya yönlendirirse ve bu durumda internet explorer şifre sorarsa ve kullanıcının da bir şifresi var ise domaine login olmadan internet explorerını kullanabiliyor. Acaba domaine login olmamış bilgisyarlarda bu şifreyi dahi sormasını nasıl engelleriz ?

Domaine login olmamış bilgisayar hiç şifre daha sormadan kesinlikle internete çıkamasın, bunu nasıl yapabilirim ?

Selamlar,

Cozuldugune sevindim, bazi hata kodlari gercekten arayuzde cok anlamli degil cok ustunde durmamak gerekli ISA Server 2008 geliyor zaten kullanicinin sifresi varsa IE Proxy alanınıda editleyebiliyorsa yapilabilecek cok birsey kalmiyor. Belki her rule un ozelliklerindeki Authenticated users i kullanmak cozum olabilir. GFI iyi bir urun bence benzer bir test ortami kurup orda test etmek daha iyi olacaktir.

Local DNS uzerinde ulasilmasi gereken external IP yi tutan bir A record yaratilirsa user direkt external IP ye gidecektir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn