7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: server client birbirini görmüyor

Standart server client birbirini görmüyor

2003 sp1 enterprise edition server var. Dc, Dns, Wins, IIS, ve Dhcp kurulu. Ben normalde clienta ip verebiliyor idim. GPMC ile kısıtlamalar yapabiliyorum. Ama isa server 2006 kurduktan sonra client ip almadı. Sınırlı bağlantı veya bağlantı yok hatası vermeye başladı. İsa server üzerinde local den internale, internalden locale gerekli protokolleri allow ettim ama olmadı. Hatta tekrardan bütün protokolleri tüm kullanıcılara allow ettim. Ama bir türü bağlanmıyor. Yukarda saydığım bütün sunucular aynı server üzerinde. Ama ben ne AC de bir değişiklik yapmadım AC de yeni bir ou açıp (isa client adıyla) içine bir user oluşturmuştum. Bu user isa kurulana kadar serverla bağlantı sağlıyor idi. Birde şunu belirtiyim Server 2003 ile gelen sql server bir türlü çalışmıyor. Acaba yenisinimi kurmalıyım. Srv2003 cdsinin içinden kurulabilirmi. Kurulmaz ise hangi sürümünü kurmalıyım. Biraz fazla sordum biliyorum ama bu sorun çok önemli. Yardım ederseniz sevinirim.

Standart Ynt: server client birbirini görmüyor

İlk başta yaptığın gibi tüm protokelleri allow edip dene Local to internal , internal to local olarak.Bunu zaten denediysen muhtemelen problemin DHCP server'da eski kapsamı silip yeni bir kapsam oluştur.Yetkilendirme yapmayı unutma bu arada.isa client adıyla oluşturduğun kullanıcıyı ne için oluşturduğunu anlayamadım.Bildiğim kadarı ile 2003 server cd içinden SQL server çıkmıyor.Tabi SBS 2003 cd'si değil ise.Windows 2003 server enterprise edition dediğine göre SBS değil.Eğer SQL server'i baştan kurmak istiyosan bunu için SQL server cd'si edinmen lazım.Yada SBS 2003 cd'in var ise bunun içindende çıkıyor.Yenisini kurmadan önce eskisi neden çalışmadığını bulsan iiy olur.Mesela administrator şifresini değiştirmen bile servisin başlamamasına neden olur.

Merhaba,

ISA Server ve DHCP Server aynı server üzerinde calisiyorlarsa Local to Internal yada bu tarz tanimlar yapmaniz iş gormez. DHCP nin asil kullandigi protocoller icin ISA uzerinde rule yaratmaniz gerekiyor.

Gorusmek uzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Herkese tşk. Ama şunu belirteyim ben dediğim gibi localden internale, internalden locale bütün protocolleri allow ettim. Ayrıca kulandığım win server 2003 enterprise edition sp1 r2. Belki ben bilmiyorumdur ama açılışta sğl server yüklü geliyo. Üstüne geldiğim zaman MSDE diyor. Çalışmamsı ayrı bir konu. Onuda geçtim. Isa, dhcp, wins, pop3, dc, vpn, IIS vb. sunucular aynı server üzerinde kurulu. Serverda bir ethernet ve clientta bir ethernet var. Server ve client birbirlerine tek bir kablo ile bağlı. Arada ne bir switch nede router var. Şimdi diyebilirsiniz bu ne diye 2 pc için isa kuruy diye. Ben evimde kullanıyorum. amacım server üzerinden clientı yönetmek. Eğer bu dediklerimin bağlanmaması ile ilgili bir sebebi varsa söylerseniz seviniri. Tşk.

ISA server'i tek ethernetle çalıştırmak ne kadar doğru bilmiyorum.Normalde 2 eth. olması erekiyor server üzerinde ethernetin teki direk modeme bağlı,diğeri direk iç ağa bağlı.Tabi usb modem veya 56K modem kullanıyorsanız bu ayrı konu.Tek eth. yapılan tanımlamalar ne kadar doğru olur onu bilemiyorum.Kolay gelsin.

Merhaba tekrardan,

ISA Server ı tek ethernet kartli kullaniyorsaniz caching den oteye pek bir isinize yaramaz. Dilerseniz yukaridaki konusulanlari cift ethernetli model de etkrar deneyelim.

Gorusmek uzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

bence logging tabını kullanmayı deneyiniz burada neyin engellediğini görme şansınız olur