4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Ne bilmem gerekiyor

Yeni Üye

Standart Ne bilmem gerekiyor

Selam sevgili üstad.POP3 ve SMTP hakkında bilgi topluyorum fakat internette buldugum bilgiler aynı şeyleri söylüyor.lise son sınıf öğrencisiyim ağ işletmenliği okuyorum,suan ne bilmem yeterlidir.bana kısaca bilgi verirseniz sevinirim.kafamda su ana kadar olusan bilgi;
    Eposta gönderirken=SMTP
    Epostayı sunucular arasında aktarırken=SMTP
    Epostayı okumak için indirirken=POP3 kullanıyoruz.Cevaplarsanız sevinirim.Hayırlı günler diliyorum
    Sabretmeyi bilmeyen,bir şey biliyorum demesin...

Standart Ynt: Ne bilmem gerekiyor

Merhaba,
    Öncelikle yarım ortak maldan, yarım doktor candan eder demişler yarım bilgi çok tehlikelidir. Mutlaka çok dikaktli okumak ve anlaşmak gerekir. Şöyle ki;
    İnternet üzerindeki mail sunucular birbirleri arasında SMTP (Simple mail transfer protocol) ile konuşurlar. Burada dikkat etmen gereken şey şu; Microsoft Exhange diye kısıtlamıyorum. Sen kendi uygulamanı yazarsın ve mail atarsın burada SMTP kullanırsın. Microsoft Exchange ler kendi aralarında ise RPC ile iletişim kurarlar. Eğer arada WAN var ise o bilgi internet ortamında tekrar SMTP olarak devam eder.
    Postayı okumak için pop3 kullanıyoruz doğru ama eksik bir açıklamadır. internet üzerinden RPC over HTTP yöntemini de kullanabilirsin mesela
    Pop3 bir bağlantı protokolüdür.
    İstikrarın çok güzel. inşallah devamını getirirsin.
    Everything that has a begining has an End...

Yeni Üye

daha fazla kaynak arastıryorum.söylediginiz herşeyi yazıyorum teşekkürler ..alemde teksin değişilmezsin,fatih teke sen bizim herşeyimizsin
    Sabretmeyi bilmeyen,bir şey biliyorum demesin...

estağfurullah. Burada benden daha çok üstatlar var. her zaman yardım için buradalar
    Everything that has a begining has an End...