Merhaba,

Öncelikle böyle bir sorundan daha önce bahsedildiyse bakındım ama bulamadım, link verirseniz sevinirim.

4 Node'lu Server 2012 R2 üzerinde Failover Cluster yapımız var. Hafta sonu ne olduysa 4 Node dan 3 tanesinde server 2012R2 çakılmış. Simsiyah arayüz. Restart ettiysekde automatic repaire düştüler fakat yine automatic repair kısmında da siyah ekran. Burayıda geçemedik.Updateler kapalı niye bu hale geldiğini anlayamadık. Loglarda bir şey yok. 2012 R2 DVD si ile repair etmeye çalıştık fakat bunda da başarılı olmadı (bootrec ile ilgili tüm seçenekleri denedik) en son Last Known Good Configuration denedik. İşletim sistemleri açıldı. Bir tanesini kurtarabildik ve 2 Node ile çalışmaya başladık fakat iki tanesi baya bi sapıttı. ilk kurulumdaki isimlerine döndü, ip adreslerini kaybetti. node 3 üzerinde çalışmaya başladık. Format atmadan nasıl kazanabiliriz diye. ismini değiştirdik restart ettik tekrar eski ismini verdik. Domainden çıkarıp tekrar domaine aldık. Sorun düzeldi gibi fakat bu seferde Hyper-v Manager üzerinden oluşturulan vEthernet (Public) isimli switch'i kaybettik. Yani var ama görünmüyor. Yeni bir switch yaratmak istediğimizde vEthernet (Public) #2 olarak isimlendiriyor. 2'yi silmek istediğimde bu isimde switch var hatası alıyoruz. sonunda "2" oluncada Clusterda sıkıntı çıkarıyor.

Eski var olan ama Network and Sharing Center da görünmeyen bu switch'i nasıl görünür yapabilirim veya temelli silip tekrar oluşturabilirim? Yada başka ne yöntemle ayağa kaldırabiliriz. Komple format atıp tekrar cluster'a dahil etmek daha mı mantıklı?

Saygılarımla.