Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Antivirus Tavsiye

Standart Antivirus Tavsiye

Merhaba Arkadaşlar,

Symantec Endpoint Protection'u müşterilere satmadan önce evdeki bilgisayarımda bir süredir test ettim ve gerçekten söylediği gibi end point protection (son nokta koruma) olduğunu gördüm. Network Threat Protection firewall görevini üstlenmiş durumda fakat default firewall policyde tüm packetler allow. Loglamada defaultta kapalı geliyor. Benim bildiğim firewallda önce tüm paketler blocklanır ardından loglu olarak rule tanımlanır. Konuyu fazla uzatmadan belirtmek isterim ki şu anda bilgisayarım üzerinden spam yapılıyor. Ben modemdeki snmp yazılımdan fark ettim. Ama Symantec Endpoint Protection packet ve network loglarını izlemeye açmama rağmen göremedim. Dolayısı ile müşterilerilerin paralarının karşılıklarını alamayacaklarını düşünüyorum. Önereceğiniz antivürs çözümleri nelerdir ?

Saygılar

Yeni Üye

Standart Ynt: Antivirus Tavsiye

Mceafee Epo +Mcafee enterprise 8.5+Antispy+desktop firewall

ikinci olarak trendmicro ben şuan 300+ terminalde trendmicro 7.5 kullanıyorum terminalleri kısmen yavaşlatıyor ama güvenlik 10 üzerinden 9.9

[quote author=giray link=topic=1009.msg3779#msg3779 date=1206446553]
    Mceafee Epo +Mcafee enterprise 8.5+Antispy+desktop firewall

ikinci olarak trendmicro ben şuan 300+ terminalde trendmicro 7.5 kullanıyorum terminalleri kısmen yavaşlatıyor ama güvenlik 10 üzerinden 9.9
    [/quote]

Merhaba,
    McAfee Total Protection for Enterprise Client trial versiyonu sitelerinde yok. Denemeden kimseye tavsiye edemem.

Trendmicro eğitimine uzun bir süre önce katılmıştım. Denememiz için cdler vermişlerdi. O zaman denememiştim. Şimdi internetten OfficeScan Client/Server Edition 8.0 trial download ediyorum. Eğitim aldığım şirketi hatırlamak için partnerlerine bakınca İstanbul Anadolu yakasında firma göremedim. Sanırım değişti. Teknik desteği nasıl ? Symanec Türkiye gibi "Knowledge Base'lere bakın." Baktım dediğinizde "Symantec'te knowledge base açın" gibi teknik destek vermiyorlar değilmi ? Tabi sadece Türkiye'den destek almak yetmiyor. Bazen mesai saati dışında oldukları için yurt dışından destek almak gerekiyor. Yine Symantec'ten örnek vereceğim. Bir sorun için Symantec Irlanda'ya telefon açarak destek istemiştim. Bildiğim ve denediğim işe yaramayan yöntemi söylemesinin ardından telefonu yüzümü kapatmıştı. Trendmicro'da destek alma ihtiyacı duydunuz mu ? Duyduysanız yaklaşımları nasıldı ?

Örneğin Acronis True Image avrupa sitesinden chat ile trial download linki almıştım. Benden telefonumu istemişlerdi. Ertesi gün Kavi Bilgisayar telefon açtı. Yardımcı olabilecekleri bir konu olup olmadığını sordu. Daha öncede antivirüs firmalarının teknik destekleri ile ilgili bir araştırma yapmam gerekmişti. Elimde antivirüs programları olmadığı halde "Trial olarak edindiğim antivirüs programınızın devreye girmiyor" diye yalan söylerek teknik destek istemiştim. Trial'e bile Kavi Bilgisayar destek vermeye çalışmıştı. Kavi Bilgisayar Bitdefender satıyor. Bitdefender için ne derseniz arkadaşlar ?

Saygılar

Yeni Üye

Mcafee Epo Yönetim programı bunu diğer Mceaffe ürünlerini yönetmek için kullanıyorsunuz yani illa Enterprise olmak zorun değil ( Benim söylediğim Enterprise farklı bir ürün sade ve güçlü )

ben Kuzey Sibiryada ( halk arasında kuzey kutbu deniyor ) olduğum için destek hiçbirşeyde yok ama sorun yaşamadım şu ana kadar.

Kavi için tek bir şey diyebilirim : Galiba uzaydan gelmişler destek çok sağlam fakat Bit defander MS tarafından dışlandı uzun vadede sorun yaşayacaktır

McAfee VirusScan Enterprise Access on Deman internet download manager'imin internete çıkmasına engel oldu. Engeli kaldırmayıda beceremedim.

Trendmicro Enterprise client'i apache server olmadan single ve unmanaged kuramadım.

Bitdefender ise:
    FIREWALL PROGRAM LOG YOK.
    FİREWALL INBOND-OUTBOND PACKET LOGLARI VE TAKİBİ YOK.
    INBOND PACKET TAKİBİ HİÇ YOK.
    DEFAULT RULE SEÇENEKLERİ YOK.

Bitdefenderin süslük bir firewall'ı var.

Bu arada antivirüs önerileriniz neler arkadaşlar ?

Saygılar

Hiç bir arkadaşımız bir öneri getirmemiş. Fakat ben test ettiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

AVG Network Edition. Firewall rule tanımları esnek. Software sorunlu. Uninstall yaparken sorun çıkardı.

Panda Software'nin enterpri çözümü geniş ölçekli kurumlara yönelik. Yalnız o kadar geniş ki maksimum 10 bağlantı destekleyen Windows XP'ye bile admin konsol kurabiliyorsunuz. Hatta admin konsolu olmadan client software konfigüre edilemiyor. Bunların yanında ayrıca msdn'de kuruyor. Eğer satış departmanınızda notebookla sürekli seyahat ederek müşterileri ziyeret eden bir satış temsilciniz var ise client software'yi configure,update ve logları göremiyorsunuz. Admin panel loglarıda tatmin edici değil. En kötüsü ise Panda Türkiye'den destek aldığım halde admin konsoldan client update yapamadım. Firewall konfigürasyonu yok desem yanılmam. En çok beğendiğim özelliği ise TruPrevent oldu. Virüsü tespit ettikten sonra gerekli registry clean işlemini kendisi yapıyor.
    Panda software'nin kurumsal tarafta iyi olmadığını düşünerek Panda Internet Security 2008'i test etmeye karar verdim. Panda Internet Security 2008 virus bulma ve silme konusunda başarılı olmasına rağmen firewall'ı çok saçma düşünmüşler. Firewall açılıştaki programlara baktıktan sonra bulduğu programlara bütün portları açıyor. Kısaca pandamız firewall konusunda köşesinde oturup okaliptus yaprağı yemeyi tercih ediyor. Destek ve çözüm konusunda yetersiz. Aşağıdaki e-maili ilk olarak Panda Turkiye'ye gönderdim. Daha sonra ingilizce olarak Panda Ispanya Teknik Desteğe gönderdim. Sonuç olarak bırakın çözümü cevap bile gelmedi.

Panda Türkiye'ye gönderdiğim e-mail:
    ------------------------------------
    Merhaba Emir Bey,

Panda Internet Security 2008 denemeye karar verdim. Internet Download Manager programım ile yastorage.com ve sharedzilla gibi sitelerden Internet Download Manager download yapamıyorum. Panda Internet Security 2008'i kapattığımda download devam ediyor.

Firewall'da Internet Download Manager programı inbond ve outbound olarak all ports olarak açık.

Bütün korumaları settingsten disable yaptığım halde programı kapatmadan Internet Download Manager programı ile download devam etmiyor. Korumalardan sadece Known threats'ı enable yaptığımda download duruyor. Ayrıca Loglardada bir bilgi yok. Şimdilik Internet Security 2008'i kapattım. Sorunu nasıl çözebilirim ?

Saygılar
    Emre Demirci
    +90(cep telefonum)
    -----------------------------

"Keşke Panda Software ürünlerini Kavi satsaydı" diye düşünüyorum.

Sorum ve sorunlarım yine aynı. Tavsiye edebileceğiz bir anti-virüs programı nedir ?

Saygılar

Yeni Üye

Mcafee kurulum ve ayar icin : http://doctus.org/mcafee-virusscan-e...5i-t10961.html

Trendmicro ISS varsa kuruluyor Apache e gerek yok

[quote author=giray link=topic=1009.msg3853#msg3853 date=1207671068]
    Mcafee kurulum ve ayar icin : http://doctus.org/mcafee-virusscan-e...5i-t10961.html

Trendmicro ISS varsa kuruluyor Apache e gerek yok
    [/quote]

Trendmicro ISS kısmını biraz daha açıklarmısınız ? Ben installda unmanaged client olarak bir seçenek göremedim. Installda IIS veya Apache seçmem isteniyordu.

Saygılar

Yeni Üye

normal bir sekilde ISS kurun sonra TM kurulumu yapatken ISS i secin https://server-adi:4343/officescan/ diye bir link verecek Yonetim paneli icin hepsi bu kadar

Merhaba,

Client bazli antivirus yazilimi icin etrust'a goz atmanizi oneririm, oldukca stabil ve performansli,

Exchange 2007 icin kesinlikle forefront for exchange security yi oneririm, oldukca basarili,

Server lariniz icin yine eturst ya da forefront for client security olabilir,

Test sorunuclari icin ayrica tesekkurler,

Emre AYDIN

Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn