3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Owa da duran mailler user ın pc sine inince bir daha görünmesin

Standart Owa da duran mailler user ın pc sine inince bir daha görünmesin

Merhabalar,
    User MS outlook una indirdiği mailleri OWA ya bağlandığında bir daha görmesini istemiyorum.(Microsoft Exchange olarak hesap lar kurulu) Owa da duran bu maillerin kaldırılmasını nasıl sağlarım.

Eğer mümkün olabilirse şunuda eklemek istiyorum. User ms outlookuna mailleri ni çektiktikten sonra hala bir kopyasını serverda tutmak istiyorum. POP3 ve SMTP olarak ayarlandığında bir kopyasını serverda bırak diye bir özellik var bunu biliyorum benim istediğim ms outlookunda mail hesabı Microsoft Exchange Server olarak ayarlandığı için bu şeklide bir ayar varmı?

Standart Ynt: Owa da duran mailler user ın pc sine inince bir daha görünmesin

[quote author=mutand link=topic=1053.msg3928#msg3928 date=1209111835]
    Merhabalar,
    User  MS outlook una indirdiği  mailleri OWA ya bağlandığında bir daha görmesini istemiyorum.(Microsoft Exchange olarak hesap lar kurulu) Owa da duran bu maillerin  kaldırılmasını nasıl sağlarım.

Eğer mümkün olabilirse şunuda eklemek istiyorum. User ms outlookuna mailleri ni çektiktikten sonra hala bir kopyasını serverda tutmak istiyorum. POP3 ve SMTP olarak ayarlandığında bir kopyasını serverda bırak diye bir özellik var bunu biliyorum benim istediğim ms outlookunda mail hesabı Microsoft Exchange Server olarak ayarlandığı için bu şeklide bir ayar varmı?

[/quote]

Kullanıcının mail hesabına girip(Tools>E-Mail Accounts>View or Change existing e-mail accounts) oradan altta New Outlook Data File.. ı seçerseniz sizden yeni bir pst dosyası oluşturmanızı isteyecektir bu oluşturduğunuz dosyayı kullanıcının bilgisayarında D:\ altında(veya lokal diskte herhangi bir sürüc&#252 bir yerde saklar iseniz Exchange Servera bağlanıp çektiği mailleri bu oluşturduğunuz dosyada saklayacaktır böylelikle kullanıcı maillerini bilgisayarına çektikten sonra owa ya bağlanınca çektiği mailler owada gözükmeyecektir. Ama tabi bu durumda hem kullanıcının kendi bilgisayarında saklayıp hem serverda bir kopyasını saklayıp hemde owada gözükmemesinin bir yolu varmıdır bilemiyorum.

Kolay gelsin
    alper

Standart Ynt: Owa da duran mailler user ın pc sine inince bir daha görünmesin

ilginiz için teşekkür ederim fakat bu yöntem pek efektif gelmedi bana. Bu şekilde sürekli pst dosyası oluşturmak gerekiyor. Hlabuki ben kullanıcı mailini localinden ms outlook tan çektikten sonra owa da bağlanıp bakınca göremesin istiyorum.