6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: SMTP kimlik dogrulaması

Standart SMTP kimlik dogrulaması

Merhaba arkadaslar,

Suanda mevcut platformumda Exc2003 entp. kullanmaktayım, dısarıdan mailler smtp ye dusmekte fakat smtp ye maillerin artık dusmemesini ve sadece dısarıdan pop3 smtp kullanan user larımın kimlik dogrulaması yaparak kullanmasını nasıl saglayabilrim?

(Suanda zaten pop3/smtp kullanıcıları kimlik dogrulaması yaparak mail gonderebiliyorlar,sadece dısarıdan hiç bir server ın mail gondermemesini istiyorum.) :S

iyi calismalar..

Standart Ynt: SMTP kimlik dogrulaması

Merhaba,

Mail server inizin disardan mail almamasini sadece local kullanicilarin ic maillesmeleri icinmi kullanmak istiyorsunuz?

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Mail server dışarıdan mail almayacak,ama dışarıdan pop3/smtp ile mail atan kullanıcılar olacak.

Merhaba ,

Yapmanız gereken. Öncelikle Exchange server'da Connector (SMTP) için kullandıgınız bolumde ozellıklerden Content Restriction kısmında Yasaklamak ıstedıgınız tum kullanıcıları buraya ekleyın .

Pop3 kullanarak maıl gonderıcek ve alıcak kullanıcak kullanıcılarınızıda Kımlık dogrulaması yaparak maıl alması ıcın ;

Active Directory'i girin ve Exchange General/ Delivery Restiriction tabından;
    Sectıgınız kullanıcınızda "For authenticated users only"secenegını ısaretlemenız yeterlı olacaktır.

Kolay Gelsin

Kerem ÇELİKER
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com

benim demek istedigim bu değildi , sanırım ifade edemedim, normalde dısarıdan maill trafiğini exchange den tamamen ayırdım ayrı bir symantec mail security for smtp gateway e geliyor, ordan taramadan gecerek exchange gonderiyor, yani mail trafiği direk burdan geliyor, fakat bazı spam mailler mx kayıtlarını degistirdigim halde exchange dusuyor bunuda kapatamıyorum , cunku pop3/smtp kullanıcıları buradan mail trafigi geliyor, authenticate olarak, ama anonymous seçili oldugundan dısarıdan bazı spam gondericilerden mail alabiliyor.anonymous kaldırdıgımda ise pop3/smtp kullanıcıları mail atamıyor, yani exc. uzerindeki smtp protokolune gelen baglantının authentication olmadan bu protokole mail bırakmasını istemiyorum.

Merhaba,

SMTP Protocolunun ozelliklerindeki Reverse DNS kaydinida etkinlestirip test edebilirsiniz.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn