9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Exchange 2007 Kurulumu hk

Standart Exchange 2007 Kurulumu hk

arkadaşlar merhaba,

Sanal Serverim üzerinde W2K3 ve üzerinde Exchange 2003 Sp2 kurulu, tüm updateleri tamam. Ben Exchange 2007e Upgrate etmek istiyorum. http://mshowto.org/index.php?option=...&Itemid=71 deki makalemizde kurulum öncesi işlemler de yapıldı. Setup /PrepareLegacyExchangePermissions ile kuruluma başladığımda Organization Checks ......%1 gösteryor sonrasında Failed hatası veriyor, ve hata detayında Zaten Exchange kurulu ve eski exchangeyi kaldırıp denemmi istemekte. zaten diğer komutları çalıştırıdığımda da aynı hatayı veriyor, setup çalıştrığımda da aynı hata.Bende varolan bir yapı üzerine upgrate etmek istiyorum bu konuda nerede takılıyorum yardımlarınızı rica ediyorum.

Standart Ynt: Exchange 2007 Kurulumu hk

merhabalar exchange server 2003 üzerine kurmaya çalışıyorsanız bu hatayı alabilirsiniz.
    exchange 2007 in place upgrade i içermez.
    exchange 2007'yi ayrı bir server'a kurmanız gerekmektedir.

pardon arkadaşlar bir konuyu düzelteyim Organization Checks %100 oluyor sonrasında hata veriyor ;D

[quote author=Ahmet Mutlu link=topic=909.msg3407#msg3407 date=1202310976]
    merhabalar exchange server 2003 üzerine kurmaya çalışıyorsanız bu hatayı alabilirsiniz.
    exchange 2007 in place upgrade i içermez.
    exchange 2007'yi ayrı bir server'a kurmanız gerekmektedir.

[/quote]

yukarıda yazdığım durum mu var peki

Merhaba evet Exchange 2003 üzerine kurmaya çalışıyorum Bu Beta ve 32bit olduğu içinmidir. Microsoft da baktığımda sadece exc. 5.5 i desteklemediğini görmüştüm

Merhaba

"Ahmet Mutlu" beyin söylediği gibi Exchange Server 2007 in-place upgrade desteklemez. Dolayısı ile geçiş öncesi gerekli hazırlıkları tamamlayıp, sonrasında mevcut Exchange 2003 sisteminizi , diğer sunucuda kurulu olan Exchange Server 2007 sistemine taşıyabilirsiniz.

Ahmet Tufan Güven

Merhaba,

Native moda geçin,
    2003 ler uzerindeki routing yontemini değiştirin, (Registry'den)
    Makaledeki adimlari gerceklestirin, Fakat /preapreschema'yı schema master rolunu tutan sunucuda calistirin.
    Kuruluma baslayin,
    Verdigi hatada size sunu yukleyin, bunu klikleyin benzerlerini verir. Tam hatayi buraya yazarsaniz daha fazla yardimci olabiliriz.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba arkadaşlar,

Native moda ok. 2003 üzerindeki ruiting yönteiminin değiştirilmesi ile ilgli nasıl yapabileceğime dair bir refarans linki verebilirmisiniz. Ben birkaçtane buldum ama emin olamadım doğru yerdemiyim diye.

Şöyle deniyorum şimdi, Exchange 2003 kaldırdım, ve Setup /ps ile başlattım şu anda düzgün gidyor.

SuppressStateChanges değişikliği Exchange Server 2000/2003 çalışan sistem üzerinde gerçekleştirilmeli. Aşağıdan daha detaylı bilgi alınabilir,

1. Open Registry Editor.
    2. Locate HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\RESvc\Parameters.
    3. Right-click Parameters and select New | DWORD value. Name the new DWORD value
    SuppressStateChanges.
    4. Double-click SuppressStateChanges.
    5. In the Value data field, enter 1.
    6. Close Registry Editor and then restart the Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) service, the Microsoft Exchange Routing Engine service, and the Microsoft Exchange MTA Stacks services for the change to take effect.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn