Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Mail Abuse.

Standart Ynt: Mail Abuse.

ISP'niz ile görüşüp SMTP Relay hizmeti verip vermediklerini öğrenebilirsiniz. Maalesef bu hizmetileri tüm ISP'ler vermiyor. Eger ISP bilgisi istiyorsanız özelden yazarsanız ISP önerebilirim.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Öncelikle sorununuzun yukarıdaki arkadaslarında bahsetmiş oldugu gıbı RBL "Karalisteye" alınmıs oldugunuzdur.

Bu durumla ilgili size tam cevap ve anlam karmaşası yaşanmadan yardımcı olmak için ;

1- Şirketinizin "alanadınız" tam olarak mümkünse paylaşmanız olacaktır ;

Bu aşamadan sonra ;

a) rbl@mail-abuse.com' e konuyla ilgili mail atmanız
    b) www.mxtoolbox.com'dan hangı blacklistler'de oldugunuzu ogrenmenız
    c) Mail Server'ınızın Relay'a kapalı oldugunun kontrollunun yapılması ve PTR ve Reverse kaydınızın yapılmıs olması gerektıgı,
    d) Konu sadece TrendMicro tarafındaki RBL listelerine girmenizle ilgiliyse Aşağıdaki makaleyi uygulamanız olacaktır. ;

Microsoft Exchange Server 2003

Note: Insert your unique valid "activation code" to replace the instructional text example; do not include any dashes. Follow the steps below to configure your Microsoft Exchange Server 2003 to use Trend Micro Network Reputation Services DNSBL zone with custom error messages.

Under Global Settings, right click on Message Delivery and Select Properties. Click the Connection Filter tab.

Click New to add a new filter Enter the following:
    · 'Display Name' Trend Micro RBL+ · 'DNS Suffix of Provider' activationcode.r.mail-abuse.com · 'Custom Error Message to Return'
    Host %0 was blocked using Trend Micro RBL+. Please see http://www.mail-abuse.com/cgi-bin/lookup . Click Return Status Code button
    Select the top option 'Match Filter Rule to Any Return Code'

Click Ok, a warning message will pop up indicating that Connection, Recipient and Sender Filter must manually be enabled on specific SMTP virtual servers as they are not enabled by default.

Under Protocols/SMTP/Default SMTP Virtual Server right click and Select Properties. Click on the General tab then Advanced>Edit and check the box to 'Apply Connection Filter' and click 'ok'

Kolay Gelsin,

İyi Çalışmalar,

Kerem ÇELİKER

[quote author=maniac_team link=topic=876.msg3263#msg3263 date=1201508145]
    Merhaba arkadaslar,
    bazı domainlerde maillere bu cevabı alıyorum, sanırım RBL liste girmişim ne yapmalıyım?

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

Subject: RE: Business

Sent: 28.01.2008 08:58

The following recipient(s) cannot be reached:

on 28.01.2008 08:57

You do not have permission to send to this recipient. For assistance, contact your system administrator.

<mail.domain.com.tr #5.7.1 smtp;550 5.7.1 Service unavailable; Client host [212.xx] blocked using Trend Micro RBL+. Please see http://www.mail-abuse.com/cgi-bin/lo...ddress=212.xx; Mail from 212.xx blocked using Trend Micro Email Reputation database. Please see <http://www.mail-abuse.com/cgi-bin/lookup?212.xx>>

[/quote]
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com

ilginize tesekkurler kerem bey, sorun mail-abuse.com yani trend micronun RBL listesindeydim, trend micronun bana verdigi cevap ise ISP niz bizimle gorusmesi gerektiğini ilettiler,10 gunde zorda olsa ust duzey yetkilileri devreye sokarak Turktelekom sorunu halletti.ISP olarak telekom ile çalışılmayacagını bir kez daha gordum.

selamlar,

Adamlar binlerce statik IP'yi bloklamış kimse bu adamlar neden böylesine pervasızca bir uygulama yapıyor demiyor da hemen Türk Telekom'a tüm yükü yıkmaya çalışıyor.
    Bir karalisteini temel görevi karalistesini güncel tutmaktır. RBL (real Time blacklist) bunun neresinde gerçek zaman kavramı.

BEn karaliste tutayım herkesi bloklayayım sonrada ISP gelsin diyeyim. Herkes elindeki gücü kullanıyor maalesef.

Rica ederim,Umarım tekrar aynı sorunu yaşamassınız.

İyi Çalışmalar,

Kerem ÇELİKER

[quote author=maniac_team link=topic=876.msg3450#msg3450 date=1202723554]
    ilginize tesekkurler kerem bey, sorun mail-abuse.com yani trend micronun RBL listesindeydim, trend micronun bana verdigi cevap ise ISP niz bizimle gorusmesi gerektiğini ilettiler,10 gunde zorda olsa ust duzey yetkilileri devreye sokarak Turktelekom sorunu halletti.ISP olarak telekom ile çalışılmayacagını bir kez daha gordum.
    [/quote]
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com