9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Eski Exchange MDBDATA klasörüm var Yeni Exchange Server a nasıl aktarırım.

Standart Eski Exchange MDBDATA klasörüm var Yeni Exchange Server a nasıl aktarırım.

Selam arkadaşlar.

Acil olarak server ı ayağa kaldırmam gerek.Şöyle bir durum.
    Eskiden kullanıcılar SBS2003 de kullanıyorlardı exchange server olarak xxx.local domain.Ve bu server ın MDBDATA klasörü elimizde var.

Yeni server da Exchange Server Stand. 2003 kurum ve domain ise xxx.com olarak ayarladım ve aynı mail hesapları ve kullanıcılar var.Şimdi eski server daki dataları nasıl bu server a aktarabilirim.

Yardımlarınızı Bekliyorum....

Standart Ynt: Eski Exchange MDBDATA klasörüm var Yeni Exchange Server a nasıl aktarırım.

Merhaba,

Eski sunucudaki mdbdata klasoru icindeki mailleri power conrtrol isimli yazilimla .pst ye aktarip sonrasinda yeni sunucunuza exmerge ile import edebilirsiniz.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: Eski Exchange MDBDATA klasörüm var Yeni Exchange Server a nasıl aktarırım.

işte 2 gündür aradğım sorunun cevabı.hemen deniycem teşekkürler

selamlar..
    dediğiniz gibi program işe yarıyor ama lisans ücret maaliyeti çok fazla olduğu için bunu almam imkansız.. başka free yada daha kolay bulunan bir programla çözüm önerebilirmisiniz??

teşekkürler.

Selamlar.. Arkadaşlar bendeki problem "kalehan" üyesinin problemine benziyordu kısmet.Tek fark benim taşıyacam serverın hala ayakta olması. O yüzden ucuz kurtuldum diyebilirim. Sorunu tamamen "exmerge" ile hallettim.Teşekküürler.

MAlesef ayni exchange sunucuyu ayaga ayni isim ve ayni exchange organizasyonu icinde ayaga kaldirmadiysaniz, elinizdeki yedegi kullanamazsiniz. Tek cozum Emre'nin bahsettigi gibi 3rd parti yazilimlari kullanmak. Bu yazilimlar exchange db'lerinden dogrudan mbx kurtarabiliyorlar.
    Diğer bir çok başarılı tool ise Quest Recovery for EXchange yazılımıdır. Data cok onemli ise quest turkiye temsilcisi firma ile irtibata gecmenizi oneririm.

Mshowto referansı ve adımı verirseniz, daha da yardimci olabilirler..

Kolay gelsin
    Boran Düzgün

Quest türkiye temsilcisi iletisim bilgileri
    Dataserv Bilişim Teknolojileri
    0 216 425 1000
    www.dataserv.com.tr
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Merhaba,

Aşağıdaki link'i incelerseniz farklı bir yol üzerinden gitme sansınız olacaktır.

http://support.microsoft.com/kb/555603

Kolay Gelsin,

Kerem ÇELİKER
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com

selamlar..
    öncelikle ilginiz için teşekkürler.(cevabın bana verildiiğni varsayarak yazıyorum)

hala ayakta olan ama yarın çökebilecek exchange sunucusundan echange admini ile giriş yapıp adsiedit.msc bölümünden ilgili yerlerdeki haklara admin + domain admin + ent.a admin lerindeki save as vs. bölümlerinin deny kalıdrıdım.sonra exmerge programı ile userlerin komple . pst backubunu aldım test.ok.
    daha sonra yeni server ve exchange organizasyon adı öncekine benzemeyen, sadece userları aynı olan servera dosyaları aktardım.
    daha sonra adsiedit.msc vs... ayarlarını aynen bunun içinde gerçeklerştirdim. daha sıonra exchange akatarımı olan her usere domain admin hakkı verip servera tek tek logon oldum. ve exmerge ile aktarımlarını tek tek yaptım sorun yok. Aslına bakarsanız Emre beyin önerdiği power control ile ilgili "text leri sorunsuz ama attachleri sorınlu" attığına dair bir duyum almamda yukarıdaki "feryad" mesajını atmamda etkili oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Saygılarımla.

İlginiz ve geri dönüşünüz için biz teşekkür ederiz.

İyi Çalışmalar,

Kerem ÇELİKER
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com