5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Back-End Owa Sorunu

Standart Back-End Owa Sorunu

Merhabalar,

Konu biraz komplike olduğu için yeterli bilgi verebilecekmiyim bilmiyorum, ancak açıklayıcı olmaya çalışacağım, Herbirinde exchange 2003 sp2 çalışan bir front-end im ve 4 back-end im var. Tüm lokasyonlarda intranet ten owa ya ulaşmakta sorun yaşamıyorum. var olan 4 back-end den 3 ündeki mailbox lara internetten owa yoluyla ulaşıyorum ancak 1 ine ulaşamıyorum. Yaptığım kontrolerde exchange ve iis ayarları tüm back-end lerde birebir aynı. aynı zamanda var olan site to site vpn ayarlarıda birebir aynı. ancak sorun yaşanan back-end deki mailbox a dışarıdan owa ile ulaşmaya çalıştığmda kullanıcı adı ve şifrenizin doğru olduğundan emin olun diyor.

Fikir edinebilmeniz için bazı konuları açayım, back-endler ve front end arası ssl yok ( ssl lide yaptım değişen bişey olmadı.) iis de owa yı tekrar yükledim, durum aynı. Diger child larda owa logon unuyla ilgili loglar var, fakat sorunlu child da bu loglara rastlayamıyorum. Sanki hiç istek gelmiyormuş gibi.

Front end in bulunduğu lokasyondan owa kullanarak back-end deki mailbox a ulaşmak istediğimde sorun yaşamıyorum. ancak örnek: https://back-endexchangeservername şeklinde bulunamıyor ama örnek: https://192.168.1.1/exchange şeklinde back-end exchange ulaşabiliyor ve mailbox ı açabiliyorum. burda bir isim çözümleme sorunu var. en azından front ve back-end arasında authantication sorunu olmadığını söyleyebiliriz.

Biliyorum biraz karışık ve fikir yürütmesi zor. Ancak yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Not: Tüm back-end lerde Exchange ve iis ayarları en küçük noktasına kadar aynı.

Standart Ynt: Back-End Owa Sorunu

Biraz uzun bir soru olmuş gerçekten. Yapınızı incelemeden bir yorum yapmak zor.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Yapınızla ilgili Topolojinizi Paylaşabilirseniz,oradan bir fikir yürütmemiz sanırım daha sağlıklı olacaktır.

---
    Kerem Çeliker

Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com

İlginiz için teşekkürler, sorunumu çözdüm. front-end ile child dc arasındaki bir authanticate sıkıntısı varmış.

Biz teşekkür ederiz cevabı paylaştığınız için, iyi çalışmalar
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site