2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: DNS Problemi

Standart DNS Problemi

Merhaba
    Ağımızda bulunan DNS te tanımlı olan domain 'in "mail host" 'u dışarıda web host'u içeride tutuyorum.
    İçeriden bu domain'e bir mail attığımda mail gitmiyor.
    Ne kadar doğru bilemiyorum ama bende bunun üzerine içerideki dns 'de bu domain için bir mx kaydı tanımladım ve IP olarakta dışarıdaki SMTP sunucumun IP adresini girdim.

Fkat sorun halen çözülmedi ne yapabilirim.

İyi çalışmalar

Standart Ynt: DNS Problemi

Merhaba,

Disardaki sizinle ayni domain adina sahip mail sunucusuna ulasmak icin sizin local DNS iniz kullanilmakta. Fakat Local DNS uzerindeki IP ler Local IP leri gosterdigi icin mail gonderiminde sorun yasanmaktadir. yaptiginiz islem aslinda dogru fakat MX i yaratirken kullanacaginiz A record icin de external IP kullanmaniz cozum olabilir. Yani MX i yaratmadan once external IP yi goren bir A record yaratip sonrasinda MX yaratmaniz cozum olabilir.

Gorusmek uzere

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn