3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Exchange outlook açılmıyor

Standart Exchange outlook açılmıyor

Merhabalar benim sistemimde mail server local de çalışıyor... Outlookum iki gün önce açlımamaya açılırken donmaya başladı.. İlk önce algıla ve onar yaptım... Olmayınca Client'ın içinden ost dosyalarını sildim ve ofis programını yeniden yükledim, exchange hesabını yeniden kurdum otomatik olarak ost dosyalarını yeniden import etmeye başladı ama yarıya geldi yine dondu (Aynı bilgisayarda farklı bir kullanıcı açarak yaptım)... Ost dosyam toplam 10 gb bir türlü bu sorunu aşamadım yardımlarınızı bekliyorum... Bir de ben bu mailleri exchange hesabını kurarak import etmeye başladığımda owa dan bakarken fakettim owadan mailler refresh ettikçe azalıyordu bunun sebebi nedir acaba? Aynı serverda blackberry de çalışıyor telefondan mailleri görebiliyoruz bunla ilgili bir sorun olmuş olabilirmi ?

Standart Ynt: Exchange outlook açılmıyor

Bu arada bir de localime import ettiğim ost leri scanost tool u ile taradım... Bilgisayarıda baştan aşağı tamamen virus taramasından geçirdim...

Standart Ynt: Exchange outlook açılmıyor

Merhaba,

Benim onerim 10 GB lik bir datanız varsa bunun belli bir kısmını .pst dosyasina cekip arşiv gibi kullanmaniz olacak. Bunun disinda aynı sorun farkli bir cok kullanicida da varsa exchange database ini defrag (store yedegi aldiktan sonra) yapmak cozum olabilir. Blackberry ile ilgili bir sıkıntı oldugunu sanmiyorum. OWA'dan bakarken maillerin azalmasi durumu ise Outlook a kurdugunuz hesabınızın default lokasyon olarak .ost yerine .pst yi gormesi olabilir. Yani siz hesabi kurdugunuz anda mailbox ınızdaki mailleri .pst ye aktarmaya baslamistir.

Bunun disinda .pst dosyasi buyuklugu Office 2003 ile beraber 20 GB a cikartildi. Office 2007 de de aynı 20 GB lik boyut gecerli fakat ben bugune kadar 6-7 GB sonrasinda sorun yasamayan kullanıcı pek gormedim diyebilirim. Bu tarz bir sıkıntıda ise Outlook uzerindeki Compact secenegi etkin olarak kullanilabilir.

Gorusmek uzere,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn