3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Exchange 2007 Üzerinde Rules Tanımlama

Standart Exchange 2007 Üzerinde Rules Tanımlama

Merhaba;

Exchange 2007 server kullanıyorum. Server önünde bir adet Linux SMTP server mevcut. Linux üzerinde yazılımcı arkadaşlar küçük bir agent ile SCL değerleri atayarak gelen mailleri değerlendiriyor. Spam olarak kabul ettiğimiz (aslında spam değil) mailler linux server üzerinde tutuluyor. Kullanıcımıza ise Spam bildiri isimli bir mail gidiyor. Bu bildiri mailinde gelen mailin spam düşüncesi ile bloklandığı bilgisi mevcut. Kullanıcılara bu mailer birlikte birde link gidiyor. Linke tıkladıklarında spam olarak server üzerinde bekleyen mailleri çekebilyorlar.

Şöyle bir sorun var; Tüm bu spam olarak linux server da bekletilen mailler exchange server üzerine gönderildiğinde ÖNEMSİZ EPOSTA klasörüne düşüyor. Dolayı ile kullanıcının önemsiz e-posta klasöründe spam olarak adlandırılan maili geri alması için ilgili link çalışmıyor. Exchange 2007 üzerinde örneğin, xx@yy.com.tr gelen mailer tüm kullanıcılarda Spam Folder düşsün yada İNBOX düşsün gibi bir uygulama yapabilir miyiz?

Standart Ynt: Exchange 2007 Üzerinde Rules Tanımlama

Merhaba,

Hub transport rolunu tasiyan sunucu uzerinde benzer bircok rule Microsoft Exchange > Organization Configuration > Hub transport > Transport Rules > New > seklinde yaratilabiliyor. Su anda test edemiyorum ama istediginiz sekilde bir rule yaratilabilmesi gerekiyor diye hatirliyorum. Asagidaki linkteki makaleyide referans alabilirsiniz.

Exchange Server 2007 Transport Rules Editor GUI
    http://msexchangeteam.com/archive/20...12/431879.aspx

Using Transport Rules: Creating Disclaimers in Exchange Server 2007
    http://www.msexchange.org/tutorials/...rver-2007.html

Gorusmek uzere,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: Exchange 2007 Üzerinde Rules Tanımlama

Merhaba Emre Bey;
    Öncelikle sizden cevap almak oldukça güzel.
    Hub transport server üzerinde transport rules adımından bu tip rules tanımları yapılabiliyor. Fakat ben bu kuralı bir türlü oluşturmadım. Transport rules sizin makalenizde de anlattığınız gibi oldukça güzel bir uygulama fakat ,isteğime araştıarmalarım sonucu henüz cevap bulamadım. Denemelerinizin sonucunu dört gözle bekliyorum. Gözümden kaçmış bir durum söz konusu olabilir.