3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Logon Name ile değilde E-mail adres ile kimlik doğrulaması olsun (only OWA )

Standart Logon Name ile değilde E-mail adres ile kimlik doğrulaması olsun (only OWA )

1. Exchange server da oluşturduğum kullanıcıların mail adresler %d.%s@xxx.com şeklinde.
    Fakat ben kimlik doğrulamasını sadece "Logon Name" ile açmasını sağladım.Ben ise e-mail adresleri ile kimlik doğrulamasını yapmka istiyorum.Bu durumda kullanıcıların mail boxlarına erişirken kimlik doğrulaması problemi yaratıyorlar.Normal olarak OWA ya erişirkende kimlik doğrulaması bu durumda işliyor.Ama ben OWA falan erişirken kullanıcı adı kısmında %d.%s parametresine uygun kimlik doğrumasını yapmasını istiyorum.oturum açma adı ile yapmasını istemiyorum.

OWA ya erişirken = ahmet.arikan@xxx.com
    Log on User = ahmet@xxx.com

Bu şekilde kimlik doğrulamasını nasıl yaptırabilirim.

2. Sorumda AD de kullanıcı açmadan A adlı bi kişiye nasıl mail hesabı açarım.kullanıcı açıp sisteme log on olma gibi bazı güvenlik açıklar yaratıldığını düşünüyorum.Ankara dan bi kişi sadece mail hesabı açtırıp OWA dan maillerine bakıcak.Bunun dışında hiçbir işlemi yok.

Standart Ynt: Logon Name ile değilde E-mail adres ile kimlik doğrulaması olsun (only OWA )

Merhaba,

1. OWA'nın Form based authentication ile calismasi cozum olabilir (test etmedim)
    2. Kisiye mailbox i olan bir user yaratin ve log on saatlerini tamamen kisitlayin yada hangi makinelerden logon olabilecegi secenegini tamamen boş birakin (default herhangibir makinedir). Bu sekilde user logon olamayacak ama maillerini OWA dan okuyabilecektir.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: Logon Name ile değilde E-mail adres ile kimlik doğrulaması olsun (only OWA

Hocam From Based authentication nı " None " yaptım ? (olumsuz)