6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: gmaile mail gonderememe sorunu

Standart gmaile mail gonderememe sorunu

Merhaba black listte olmama rağmen gmaile mail gönderemiyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum nedeni ne olabilir acaba?

mx.google.com şu hatayı verdi:
    [215.101.1**.***] The IP address sending this message does not have a PTR record setup. As a policy, Gmail does not accept messages from IPs with missing PTR records. Please visit Bulk Senders Guidelines - Gmail Help for more information. l68si29218812lfg.353 - gsmtp

Merhaba,
    PTR kaydınız olmadığı için Gmail sizden mail kabul etmemiş. PTR kaydı oluşturursanız sorun giderilecektir. bu işlemi eğer DNS hizmetini dışarıdan alıyorsanız firmanız ile görüşerek oluşturabilirsiniz.
    Everything that has a begining has an End...

merhaba fatih bey ptr kaydı oluştururken makinanın iç ipsini yazmam gerekiyor yoksa dış ipsinimi yazmam gerekiyor

örnek

hosted ip 212.198.***.**

hostname.exchange.mail.com.tr.

mi olmalı?

Merhaba,
    Dış ip adresinizin yazılması gerek verdiğiniz örnek doğrudur.
    Everything that has a begining has an End...

ptr kaydını girdim ama sanırım yeterli süre dolmadığından hala hata alıyorum yardımınız için tşkler

Bu PTR'ı hosting firmanız sizin dış bacak IP'niz için eklemeli. Siz değiştiremezsiniz ya da ekleyemezsiniz büyük ihtimalle.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn