2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: excel ve word gibi ekli dosyaların text dosyası olarak gönderilmesi

Exclamation excel ve word gibi ekli dosyaların text dosyası olarak gönderilmesi

Merhabalar,

Şu an exchange mail sunucumuzda bulunan bütün mail adreslerinde görünen bir problem var. Şirket içinde bir birimize gönderdiğimizde bile ekli dosyalar(doc. xls. vb.) karşı tarafa adsız_dosya.txt veya dosyanın_adı.txt olarak gitmektedir. Mail sunucuyla iletişime geçtiğimizde kendi kontrollerinin normal olduklarını söylediler ve bana outlook'a bakmamı tavsiye ettiler. Bu konuda sizden yardım isteyeceğim.
    1. olarak, Şirkette fortigate 60 D kullanıyoruz. Web ve uygulama filtreleri kullanıyor ama mail filtreleme yok ve 1 gün öncesine kadar böyle bir problem yaşamadığımız için fortigate olasılığını pek düşünmüyorum.
    2. olarak, Bilgisayarlarda Eset antivirus programını kullanıyoruz. Güncelleme ile gelen bir problem olabilir mi diye düşünüyorum.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa yardımlarınızı ACİL olarak bekliyorum. TEŞEKKÜRLER...

Antivirus yazılımınızı start > msconfig > ile disable ederek deneyebilir misiniz? Büyük ihtimalle antivirus yazılımının üzerindeki filtrelerden bir tanesinin işidir.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn