9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Exchange 2010' a bağlı Outlook 2010 SP2' ler her açılışta şifre soruyor

Standart Exchange 2010' a bağlı Outlook 2010 SP2' ler her açılışta şifre soruyor

Merhabalar;

Exchange 2010 Sp3 kurulu yapıda client olarak Outlook 2007-2010 kullanmaktayız, bazı clientlarda outlook' u her açtığımızda kullanıcı adı ve şifre sormaktadır, Kullanıcı adı ve şifreyi girip, anımsa dediğimiz halde sorun devam ediyor, IIS üzerinde ki auth. seçeneklerinide kontrol ettim herhangi bir tuhaflık bulunmuyor, şu anda outlook ayarlarında basic auth. olarak çalıştığı için mi şifre soruyor? Bunu NTLM nasıl yapabilirim? Problemin nereden olduğunu bulamadık, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu problem bazı kullanicilarda mevcut. Outlook' u ilk actiginda sifre soruyor, kullanici adi ve sifreyi girmeden outlooku kapatip aciyorum sifre sormadan baglaniyor. Bazi kullanicilarda ise hic problem yok. Windowslarda kullanici kimlik hesaplarinda da herhangi bir kayit gozukmuyor.
    Konu Salih Keskin tarafından (04-01-2014 Saat 05:26 PM ) değiştirilmiştir.

Merhaba Salih, bu kullanıcıların sertifika sorunu var mı?
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Yok Erkan hocam, sertifikalar problemsiz şekilde çalışıyor.

IIS üzerinde şifreleri mailbox user bilgilerini tutan bir cache mevcut, orada herhangi bir değişiklik yapıldı mı acaba?

IIS uzerinde tam olarak nerede bilmiyorum Erkan Hocam. Ama herhangi bir mudahale olmadi. Nasil kontrol edebilirim?

Merhaba Salih,
    Windows Vault içerisinde sanırım bu kullanıcıların bilgileri kaydedilmiş durumda. Aşağıdaki linkteki adımları uygularmısın

[SOLVED] Outlook 2010 - Prompting for Password

Bu işlemleri yaptım, fakat belli bir süre sonra kapatıp açınca bilgisayarı yine şifre soruyor. Şifreyi giriyorum, kabul etmiyor, outlook' u kapatıp açınca otomatik bağlanıyor. Bilgisayarı tekrar kapatıp açınca bazen şifre soruyor, bazen sormuyor. Garip bir durum.

şifre sorduğu durumlarda muhtemelen mail kullanıcısı ile sunucu konuşamıyorlardır.

Merhabalar,
    Outlook 2007 ve üstü clientlar kullanıcı bilgileri girildikten sonra cas'a yani autodiscover srvisine xml request gönderir. eger düzgün yapılandırılmamış bir autodiscover can sıkar herzaman. gelen requesti autodiscover outlook anywhere sonrasında bilgileri Services Discovery ile AD'den sorgulanır. Genelde bu tip problemlerin neredeyse %99'u autodiscover problemleri olmaktadır. SSL sertifika hataları ile birlikte işe buradan başlamak doğru bir hareket olabilir.