7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Outlook Anywhere Hk.

Question Outlook Anywhere Hk.

Merhabalar;
    Test için içeride exchange kurulumu yaptım, tüm dns ve firewall üzerindeki portlar açık. Akıllı telefonlara kurulum yaptım ve hiçbir sorun çıkmadı. Clientları domaine alıp outlook üzerinde profil kurulabiliyor ve şirket dışına çıktıklarında da outlook üzerinden mail alışverişi yapılabiliyor. Fakat domainde olmayan bir client üzerinde outlook kurulumu manuel yapmaya çalıştığımda hiçbir şekilde hesabı tanımlayamıyorum. Domainde join edilen bir client ta problemsiz mail alışverişi çalışıyor. Public bir ssl almadım test aşaması olduğu için. Domain dışında ki bir pc ye nasıl kurulum yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Salih,
    Öncelikle Exchange sunucundaki AutoDiscover ayarlarının doğru olup olmadığını gözden geçirebilirmisin?
    Domaine dahil olmayan bir makine üzerinde kurulum yapmak istiyorsan sırasıyla şu adımları uygulaman gerekiyor;
    1- Outlook üzerinde hesap tanımlama işlemi yaparken Manual setup or additional server type seçeneğini seçmen gerekiyor.
    2- Sonraki seçenekte Microsoft Exchange Server or Compatible Service seçeneği ile devam etmelisin.
    3- Server Settings penceresinde Server yazan yere, Exchange Sunucunun iç yapıdaki ismini yazıyorsun (exchange.domain.local gibi)
    4- User name kısmına kullanıcı ismini
    5- sağ alt köşede More Settings seçeneğini seçiyorsun. Açılan pencereden Connection tabına tıklayıp Exchange Proxy setting ayarlarını yapman gerekiyor.
    6- Connection Settings https:// .. yazan yere mail sunucunun public ortamdan erişilen adresini yazıyorsun (mail.domain.com gibi)
    7- Connect using SSL Only kutucuğunu seçip alt tarafına msstd:mail.domain.com şeklinde public adresini yazıyorsun.
    8- Proxy Authentication Setting seçeneğini ise Basic Authentication olarak belirlersen sorunun çözülmüş olur.
    Konu Erkan SAGLIK tarafından (03-23-2014 Saat 03:11 PM ) değiştirilmiştir.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Erkan hocam merhaba;
    İçerideki DNS' e autodiscover host a kaydı ekledim ve içerideki exchange servera tanımladım. Dediğiniz ayarları yapıyorum, kullanıcı adı ve şifre ekranı geliyor, kullanıcı adına domaindeki kullanıcı adını ve şifresini yazıyorum. Microsoft exchange bağlantısı yok diye uyarı alıyorum her defasında.

Test amaçlı bir kullanıcı açıp bilgilerini paylaşabilirmisin Salih

Salih yazmış olduğum adımları uyguladığın halde yine bağlantı sağlıyamıyorsan şu noktaya dikkat etmelisin;
    Şayet internal CA üzerinden sertifika almışsan, bağlantı kurmaya çalıştığın makinenin Trusted Root Certificate içerisinde bu CA'ya ait Kök sertifikanın ve kullanıcı için bir sertifika almış olman gerekmekte.

Teşekkürler Erkan hocam; söylediklerinizi yaptım ve sorunum giderildi.

Sorunsuz güzel günlere diyelim o halde