4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Exch2k13 ecp sorunu

Standart Exch2k13 ecp sorunu

Merhaba exch.2013 kurdum, cu3 ayarlari yaptim vs. Hersey yolunda giderken,owa internal ve external adreslerini webmail.xxxx.com olarak degistirmek icin webde bir ps kodu buldum.kodda authentication windows true,basic auth. False gibi degerler vardi tam olarak su an hatirlayamiyorum.Kodu calistirdim.Sonrasinda ecp veya owa ya giremiyorum usernam password ekrani geliyor,dogru degerleri yaziyorumowa/auth.owa 500 Internal Server Error hata iletisi veriyor.serveri formatladim yeniden kurdum yine exch. Kurdum ve yine ayni hatayi veriyor.organizasyon olarak ayni isimle kurdum.Microsoft Exchange Forms-Based Authentication service start edin demisler nette ama 2 seferdede bu servis bende gelmedi.

Merhaba Exortis,
    Sanırım Owa dizininin olduğu iis üzerinde yetkilendirme ile ilgili birşeyler değiştirilmiş gibi görünüyor. IIS üzerindeki varsayılan izinleri kontrol etme şansın var mı?

Default Settings for Exchange Virtual Directories: Exchange 2013 Help
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Çok ugraştım 2 gun google tarafındakı cozumlerı denedım,yetkılerı default hale çektım ama olmadı bır turlu.Az once exc2k13 kaldırıp DC tarafındada schema ve active directory temızlıgı yaparak tekrar kurulum yaptım.Şu an sorunsuz şekilde baglanabilıyorum

Exortis bu tarz sorunlar genelde IIS üzerindeki permission ile ilgili oluyor. Bende bir müşterimde yaşamıştım. Ama sorunun çözülmesine sevindim, geçmiş olsun
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı