4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Relay ve Authentication

Standart Relay ve Authentication

Exchange sunucumuzdan POP3 hizmeti alıyoruz, şirket dısında Exchange sunucum

1)SMTP virtual server ın özelliklerinde Access sekmesinde Relay Restrictions da "Allow all computer which successfully authenticate to relay, regardless of the list above" kutucugunu çeklemek yeterli midir Relay e tamamen kapalıyım diyebilmem için.

2)Dikkatimi çeken birşey oldu, Exchange POP3 olarak çalıştığı için, clientları yapılandırıken SMTP server requires authentication kutucugunu çekliyoruz. Bu özelikle ilgili ayar Exchange de SMTP virtual server ın özelliklerinde Access tabında Authentication bolumu olması lazım diye dusunuyorum.Orda 3 secenek var. Anonymous(no user name or password required), Basic. Integrated Windows Authentication.

a)Ben sadece Anonymous kutucugunu işaretledim, Sonra Outlook da SMTP server requires authentication kutucugunu iptal ettim. Bu durumda baska domainlere mail atamadım. Normalde atabilmem gerekmezmi?

b)Anonymous(no user name or password required), Basic. Integrated Windows Authentication bunların hepsi çeklenirse hangisinin gecerli oldugu nasıl secilir.

c)Bu authentication ayarının Relay konusuyla ilgisi varmı, yani bunuda duzgun yapılandırmak spamcileri engellemek , Relay e mani olmak icin gerekli bir ayarmı?

d)Son olarak, aynı mail serverda bulunan aynı domain kullanıcılarına yada aynı serverda bulunan baska domainlerdeki mail adreslerine mail atarken, Outlook da SMTP server requires authentication kutucugunu çeklemesek de mail gondermede bir sorun olmuyor. Bu normalmidir?

Saygılarımla,

Standart Ynt: Relay ve Authentication

Merhaba,

Anonymous secenegi mail server larin kendi aralarindaki iletisimi saglayabilmek icin kullanabilecegimiz bir kimlik dogrulamasi yontemidir. Bundan dolayi bu penceredeki secenekler Relay ile iliskili degildir.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Yanılmıyorsam bir makale vardı bu konu ile ilgii. Orada Anonymous açıklanmıştı.

Saygılar

Evet daha bunamamışım buldum.

http://mshowto.org/index.php?option=...&Itemid=34

Saygılar