Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Exchange Server 2013 Outlook Bağlanma Sorunu

Standart Exchange Server 2013 Outlook Bağlanma Sorunu

Windows server 2012 üzerine kurulu Exchange Server 2013 sistemi Owa üzerinden sorunsuz olarak mail iletişimi sağlayabiliyor. Fakat outlook bağlantısı için bağlanacak olan client ların dc ve exchange sunucularının kayıtlı oldugu domaine baglanılması gerekiyor. (Domain üstünde calısan makine outlook baglantısını yaptıktan sonra domainden cıksada sorunsuz calısıyor.) Sonuc olarak bu sisteme aynı domain üzerinde calısmayan bir istemciyi outlook ile ile nasıl bağlayabilirim?

Hata görüntüsünü paylaşıyorum.. Sorunla ilgili onlarca paylaşım var ama sonuc yok bide ben denemek istedim şansımı..
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Söyle bir karışıklık olmuş; ilk paylaştığım ekran alıntısı aslında bir sonraki aşamadaki sorun.. Yani hatalar karışmış aslında outlooktan bağlanmayı denediğimde altıgım hata bu;

error.JPG

Eğer outlookta mail server olarak active directory sunucumu gösteripte ekleme yaparsam kurulum tamamlanıyor fakat outlook u acmayı denediğimde paylaştıgım ilk hatayı alıyorum.

2 farklı durumu aynı şekilde bağlamak yanlış bir yaklaşım, ihtiyacınızı outlook anywhere ile giderebilirsiniz.
    faydalı bir link gönderiyorum,
    Exchange 2013: Configuring Outlook anywhere « MSExchangeGuru.com

Teşekkürler cevap için ve evet zaten amacım ikisini birbirine baglamak değildi yanlıslıkla hata raporları karsıtıgı için acıklama gereği duydum.

Ayrıca gönderdiğiniz linkteki ayarlarla alakalı hiç bir sıkıntı yok, outlook anywhere ayarları tamam yani. Sorunun güvenlikle alakalı olduğunu düşünüyorum yinede emin değilim tabiki..

Merhaba gen_cay
    Exchange 2013 client access server'ini point eden bir autodiscover kaydi yapilandirdiniz mi ?

Merhaba tesekkurler cevap için fakat sorun autodiscover kaydında değil, yapılandırmayı yaptım..

Merhaba Gen_cay,
    Domaine dahil bir makine ile ortamından bağlanıp domainde olmayan bir makineden bağlanamıyorsanız, Barış hocamın dediği gibi Autodiscover ayarlarınızı gözden geçirmenizde fayda var.

aşağıda ismini verdiğimiz site ile mevcut konfigürasyonlarınızı test etmeniz teşhis açısından önemli olacaktır.
    https://www.testexchangeconnectivity.com/

gen_cay merhaba
    Domain dışından test yaptığınız pc'de autodiscovery kaydı isim çözümlemesi doğru ise dijital sertifika durumunu gözlermisiniz ? ( Trusted Root CA Certificate'ınız client'ta mevcut mu ? )

iyi çalışmalar

1.JPG
    2.jpg

Bunlar test sonucları.. Ayrıca sunu merak ediyorum; sertifikasyon ayarının yapılmaması outlook anywhere kullanmaya engel teşkil eder mi?