4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: X.400 hizmeti Hesap oluşurken eklenmiyor.

Question X.400 hizmeti Hesap oluşurken eklenmiyor.

Herkese iyi günler dileklerimle,

- Sistemimde 2003 Active Directory ve 2003 Exchange Server kurulu.

1) Active Directory'de oluşturduğum hesap için Exchange-->Active directory Users and Computers'deki Exchange Tasks... menüsünden (Exchange Task Wizard) [Create Mailbox] işlemi yapıyorum ve sihirbaz işlemi başarılı olarak sonuçlandırıyor.

2) Akabinde hesap oluşturduğum kullanıcı bilgisayarına Outlook kurulumu yaparken isim çözümlenmedi uyarısı alıyorum.

3) Exchange System Manager'da ....MAILSERVER-->First Storage Group-->MailBox Store(MAILSERVER)-->Mailboxes bölümüne baktığımda ilgili (Exchange Task -->Create Mailbox işlemi başarılı olan) kullanıcının tanımlanmadığını veya bu kutuya giremediğini fark ettim.

4) Aynı kullanıcının Exchange-->Active directory Users and Computers'deki hesabını incelediğimde "E-Mail Adresses" bölümünde sadece SMTP hizmeti olduğunu fakat daha önceden yapılandırdığım kullanıcılarda bulunan X.400 hizmetinin bulunmadığını fark ettim.

5) Hizmetler bölümünde Exchange ile ilgili servisleri restart yaptım ve kullanıcı hesabının "E-Mail Adresses" bölümünde New... butonu yardımıyla X.400 seçeneğini manuel seçip işlem yapmak istediğimde de aşağıdaki hatayı aldım.

ID no-->c10312ea (Active Directory-Exchange Extension)

ADMD(Administrative management domain) is a required field for the X.400 adress. In the ADMD (a) box type a domain name the X.400 site.

6) Exchange Server'ın kurulu olduğu diskte 6-7GB boş alan mevcut.
    Sorunum hakkındaki yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

merhaba oluşturduğunuz kullanıcıyla owa arayüzünden login olabiliyormusunuz ?

Merhaba,

Recipient Policies nin Journal Cleanup alanını gözden geçirebilir misiniz, herşey olması gerektiği gibi mi? Hatta ekran görüntüsü paylaşabilirseniz bizde görebiliriz. Artık demo ortamımızda Exchange 2003 bulunmadığı için anlık bakabilmemiz mümkün değil.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

recipient policy düzgün yapılandırılmışsa X.400 servisi ile ilgili bir ek işlem yapmanıza gerek yoktur bu otomatik olarak oluşturulur, bu işlemleri remote olarak yapıyorsanız local server a oturum açıp deneyebilirmisiniz.

aldığınız hata ile ilgli microsoft support ta aşağıdaki makale bulunuyor

http://support.microsoft.com/kb/905809
    Konu akinkaraakin tarafından (11-06-2012 Saat 07:54 PM ) değiştirilmiştir.