Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Exchange 2010 transport rule hakkinda

Standart Exchange 2010 transport rule hakkinda

Merhabalar
    Exchange 2010 da sadece belirli bir domaine mail gondermesi icin exchange uzerinde nasil transport rol yazmam gerekiyor yardimci olurmusunuz

Gökhan selam,

Aşağıdaki yazı sanırım iş görür :

Block Users Sending to Specific Domains with Exchange Server 2007

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre bey merhaba,
    Ben bu işlemin tam tersini istiyorum aslında örnek vermek gerekirse sadece @hotmail.com a mail gönderebilsin. Bu işlemi bir türlü yapamadım.

yapacağınız uygulamaya fikir vermek adına Serkan Hocamızın makalesi işinizi görür sanırım.Address Book Policies

Ahmet bey merhaba,
    Ben address Book Policy istemediğim için benim işimi görmeyecektir.Benim istediğim sadece benim belirttiğim dış dünyadaki domaine mail atacak diğerlerine mail atamayacak.Yinede yardımınız için teşekkür ederim.

Peki şöyle yapalım o zaman;

New send connector sekmesinde, 2. adım olan adress space kısmına , göndermek istediğiniz domaini yazınbu şekilde sadece belirtmiş olduğunuz adrese gönderim yapılabilir.
    Bu şekilde deneyip geri dönüş yapar mısın

Ben tüm firma çalışanlarına böyle bir işlem yapmıyacağımdan dolayı bu işlem tüm çalışanları etkilemez mi ? Sadece benim istediğim userları eklemem gerekiyor ve bu işlemi de en iyi Transport rol yapar diye düşünüyorum.Yanlış mı düşünüyorum acaba ?

Merhaba;
    Sorununuzu belirtirken eksik belirttiniz.Yukarıda sözüedilen yöntem bütün kullanıcıları kapsamaktadır.Ou üzerinde kullanıcılarını ayırdın mı?

ben bir bakıp cevap döneyim buna. Cok kullanılan bir yontem olmadıgı icin acikcasi emin olamadim su anda.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Restricting users to send and receive external messages in Exchange Server 2007 şurada yer alan "Dealing with Exceptions" bölümünde detaylıca anlatılmış. Kısaca özetleyecek olursak, kısıtlamak istediğiniz kullanıcıların outbound a mail relay etmesini transport rule ile engelleyin ve "Except when the text patterns appears in the message header" kuralını ekleyerek @domain.com domaininin TO da yer alması durumunu belirtin diyor. bu sayede kullanıcılar hiçbir external domaine mesaj atamayacaklar yalnızca exception olarak tanımlanan domaine mesaj gönderebileceklerdir.

Teşekkürler