3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: GORUNMEYEN PUBLIC FOLDER STORE

Standart GORUNMEYEN PUBLIC FOLDER STORE

Merhabalar;

Kullanmakta oldugum Exc. Srv. 2003 standard + sp2 yüklü Windows server 2003 standard sp1'li sunucumda, First Storage group altında gorunen sadece Mailbox Store. Bunun yanında, olması gereken Public Store gorunmuyor. Okudugum makalelerde user haklarını gozden gecirin diyor. Bahsedildiği gibi uyguladım. Fakat çözüme ulaşamadım. Mailbox Store üzerinde özellikler menusunu açmak istediğimde şu hatayla karşılaşıyorum . Fakat gelen hata mesajından sonra özellikler menusu acılıyor.

There is no such object on the server
    Facility: Win32
    Id No: c0072030

Bununla beraber event id 8197 ve Error initializing session for virtual machine SERVER. The error number is 0x8004011d. Make sure Mic. Exc. Srv Store is running hatalarını alıyorum

Adsiedit.msc ile Cn=Services Cn=Mic Exc. Cn=First Org. Cn=Adm. Groups Cn=Server Cn= Sunucu Adı Cn=Info. Store Cn= First Storage Group altındaki Cn=Public Folder Store'un Class bölümü ise boş. Ne özellikler menusu açılıyor ne sildiriyor ne de taşımama izin veriyor.

Bununla ilgi hata mesajı da şöyle:

This folder or one of its children has one or more property sheets up. Please close the property sheet before continuing eith this action.

Cn=services ozelliklerinde guvenlik ayarlarında olan kullanıcılar pre-windows 2000 compatible access full control - Exc Ent. Prise Srv full control - Exc. Dom. Srv full control
    Active Directory'de Microsoft Exchange System Objects klasörü altında daha once Public Folder altında bulunan klasörleri görüyorum. Sanırım eksik olan nesneler bunlar.

Mesajı okuyan için de gercekten sıkıcı bi' durum. Okudugum hiç bir makalede sonuca ulaşamadım. Mdbdata klasörü altındaki pub1.edb özelliklerindeki guvenlik tabında da yukarıdaki kullanıcılar tüm haklarıyla ekli.

Eger bu problemin çözümünde yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden fikirleriniz için çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

Standart Ynt: GORUNMEYEN PUBLIC FOLDER STORE

Merhaba,

1. Yeni bir public folder olusturulabiliyor musunuz?
    2. Public folder replikasyonu yapilan baska bir exchange server var mi?

Event ID: 8197 icin cozum olabilecek makale:
    http://support.microsoft.com/?id=918006

Ayrica Adsiedit.msc ile silemediginiz konteynir icin tum exchange servislerini durdurun ve sonrasinda silmek istediginiz konteynira kullaniciniz icin full yetki verip tum alt klasorlerede uygulanmasini saglayin. Bu sekilde silinebilir hale gelecektir.

Cozulmezse, yine yazarsaniz yardimci olmaya calisiriz.

Emre
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: GORUNMEYEN PUBLIC FOLDER STORE

Yeni public folder oluşturuyor fakat outlook'ta kullanıcılar ortak klasörleri tıkladığında Erişim izinleri yok diyor. Yeni folderin guvenlik tabında kullanıcılar ekli olmasına rağmen olmuyor.
    Public folder replikasyonu yapilan baska bir exchange server da yok hocam. Adsiedit.msc'yi servisleri durdurup denemedim. Buradaki public folder kaydını sildikten sonra ESM üzerinden yeni public folder oluştursam outlook kullanıcıları ortak klasörlere erişebilirler mi ?
    Eger bu sekilde hallolursa çok sevineceim.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar