2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Exchange üzerinde 1 'den fazla domain için mail hizmeti

Standart Exchange üzerinde 1 'den fazla domain için mail hizmeti

Merhaba,
    Biraz karışık bir problemim var ama umarım birlikte bir çözüm bulabiliriz (Belki bana karışık geliyor)

Konun özeti şöyle,
    SBS 2003 paketi ile gelen Exchange Server kullanıyoruz. 10 tane farklı adresimizi host ediyoruz ve buna baglı olarak her adres için mail hizmeti veriyor.Kullanıcılarımdan bazılarının 10 farklı web adresi için mail kullanıyor. Örnegin yasin@abc.com , yasin@bcd.com, yasin@abc.com.tr, gibi.... Bu adreslerin tamamı çalışıyor herhangi bir sıkıntısı yok. Active Director de yasin diye bir user tanımladıgımda 10 adres içinde mail tanımlanıyo (Recipient Police ile ).Aslında tek bir mailbox'a tüm adresleri tanımlamış oluyorum.Ben yasin@abc.com dan maillerimi çektigim zaman otomatik olarak diger 9 adres içinde gelen mailleri çekiyorum.Bunun önüne geçmem mümkünmüdür acaba ? Her mail hesabı için ayrı ayrı gönderip alınabilmesini bu konfigrasyon ile saglamak mümkünmüdür ? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.. Teşekkurler....

Standart Ynt: Exchange üzerinde 1 'den fazla domain için mail hizmeti

Merhaba,

Bu sekilde ki bir konfigurasyonda mumkun degil diyebilirim ama Outlook ta gönder - al a tiklamadan once ayni menudeki ufak asagi dogru ok isaretine tiklayip asagi dogru acilan menude hesaplari tek tek secebilirsiniz.

Gorusmek uzere,
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn