Merhaba arkadaslar bir şey sormak istiyorum.

Bilgi1- Exchange server 2010 sp1 kullanıyorum. Local den hiçbir kullanıcı bağlanmıyor. Bütün kullanıcılar uzak masaüstü ile terminal servera bağlanıp burada benim ayarladığım oturumlarla hem mail hem dosya paylaşımı hemde muhasebe programını tarafını kullanıyorlar. Cep telefonu kullanıcıları owa ile bağlanıyor.

Soru1- Server configuration>hub transport>receive connector deki permision gurup ve authencation tablarındaki seçenekleden hangileri işaretli olmalı ve bu seçenekler ne işe yarıyor. Mesela anonymous seçneğinin işaretini kaldırınca mail alamıyorum.

Soru2- Pop3 servisi kapalı imap açık buna göre yukarıda söyldiğim permision ve authencation seçeneklerinden hangileri işaretli olmalı. üyük sorunu

Soru3- En büyük sorunum sistemde dışarıya mail atmaya çalışan bir virüs yada başka bir yazılım var. Sürekli spam mail atmaya çalışıyor. Mesela ozelkariyer.net bunun gibi siteleri transport rule dan yasaklamama rağmen hala göndermeye çalışıyor. Gönderen kullanıcı 3123jh2k38gsdjs@benimdomainim.com gibi kullanıcı adı saçma sapan olan kullanıcılar. Bir yerde spam liste düşmüşüm. Ayrıca bir bilgi vereyim. Exchange 4 tane farklı domaine hizmet veriyor. Sadece bir domain üzerinden spam mail göndermeye çalışıyor. Nod32 ,panda ,trend micro ile tarattım hiç bir şey bulamadılar.

Arkadaşlar çaresiz kaldım bir öneri lütfen.