7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Exchange Server 2010 kaldırma sorunu

Standart Exchange Server 2010 kaldırma sorunu

Exchange Server 2010 kurulu Hyper-V de problem yaşadım. İşletim sistemi (server 2008 R2),Additional DC ve Exchange Server 2010 Sp1'i yeniden kurdum (Önceki exchange sürümünü kaldırmadım).
    DC ile replikasyonda sorun yok.
    Kullanıcıları exchange'e dahil etmek istediğimde ,"Adı Denetle" dediğimde eski exchange server adını görüyor.Yeni kurduğum exchange serveri görmüyor.
    Active directory sites and services,DNS, A.D. users and computers'ten kayıtları sildim.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Standart Ynt: Exchange Server 2010 kaldırma sorunu

Burada çok fazla iş var. Sanırım Primary DC ayaktayken herhangibir temizlik yapmadan Additinal DC ve Exchange Server 2010'u tekrar kurdunuz?

Senaryo tam bu dediğim gibi ise manuel schema temizliği yapmanızı öneririm. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz fakat kesin çözüm elde edemeyebilirsiniz.

1. Varolan Exchange 2010'u düzgün biçimde uninstall edin.
    2. Adsiedit.msc ile Schema'da Exchange Server 2010'a ait olan tüm kayıtları temizleyin (Riskli ve geri dönülemez bir işlem olabilir. Çok dikkatli olun.)
    3. Tüm Active Directory yapınızın düzgün şekilde çalıştıgından emin olduktan sonra Exchange Server 2010'u farklı bir isimle tekrar kurun.
    4. Yeni kullanıcı yaratmayı deneyin.

Emre.

Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: Exchange Server 2010 kaldırma sorunu

Additinal DC ve Exchange Server 2010'u temizlik yapmadan kurdum.Bu bir hataydı.Ama buna mecbur kaldım.

Tüm temizlik işlemlerini yaptım.Şemalara dokunmaya çekindim biraz.Exchange Server 2010'u farklı bir isimle kurmuştum. Şu an sorun yok gibi.bazı kullanıcılarda sorun yaşadım.Bunlarda bilgisayarla ilgili çıktı.domainden çıkartıp tekrar dahil ettiğimde sorun düzeliyor.

Yardımınız için çok teşekkür ederim .

Merhaba , Exchange 2010 bende de var . bir CAS server bir tane de MDB server'ım var.İki serverdan da Exchange'i kaldırmak istiyorum.Bu işlem için adım adım takip edebileceğim bir döküman var mıdır ? Teşekkürler

Alıntı OMutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , Exchange 2010 bende de var . bir CAS server bir tane de MDB server'ım var.İki serverdan da Exchange'i kaldırmak istiyorum.Bu işlem için adım adım takip edebileceğim bir döküman var mıdır ? Teşekkürler
    How to Manually Uninstall Last Exchange 2010 Server from Organization » ITBigBang buraki yonergeler işinizi görebilir.

iyi çalışmalar

Teşekkürler.Fakat manual olarak kaldırmak biraz riskli olabilir.Exchange ' i uninstall etmeden önce kaldırılması gereken roller vs gibi bir yönerge mevcut mudur

Merhaba, Exchange 2010 u kaldırıyorum.Mailbox rolunu kaldırmak için Get-Mailbox –Arbitration | Disable-Mailbox –Arbitration –DisableLastArbitrationMailboxAllowed komutunu çalıştırıp "a" seçeneğini seçmem gerekiyor sanırım.Bu işlem oragnizasyonda bulunan diğer mailbox db leri etkiler mi ??