Herkeze merhaba..

Exchange server da birden fazla domain accepted ve email policy ayarları yapıldıgında kullanılabiliyor. Fakat son eklenen domain tum kullanıcılar için geçerli oluyor. Yani daha onceden eklenmis domainlerde son eklenen domain uzerinden mail gonderimi yapıyorlar. Forumda bununla iligili sorunları ve cozumleri inceledim ama bir faydasını göremedim. Exchance serverda birden fazla domaini tam olarak özel yani herkez farklı adreslerle mail gonderebilecek şekilde kullanabiliyor muyuz? yoksa deneme@x.com mail gonderirken illa deneme@yenidomain.com seklinde mi gözükecek? Bunun bir çözümü var mı ? İncelediğim başka mail serverlarında böyle sorunla karşılaşmadım hatta exchance servera nazaran yapılandırması daha kolay.

Şunuda belirtmek isterim bazı konularda mail gonderirken from kısmımın degistrilmesi ya da default adresin degistirilmesinden bahsedilmistir. Bizim icin boyle birsey soz konuısu olamaz cunku bir cok farklı domaine bu hizmeti vereceğiz ve her birini bunun icin uyarmak ya da gerekli ayarı yapmam mumkun olmaz. Bu işin uzmanlarından cevaplar bekliyorum saygılarımla..