3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Oturum açamıyorum

Standart Oturum açamıyorum

şirket serverimizde sbs2003 bulunuyor.domain'e yeni bir kullanıcı ekleyipde oturum açmaya çalıştığımda şöyle bir hata veriyor.
    Sistemin yerel ilkesi katılımlı oturum açmanıza izin vermiyor.administrator olarak oturum açabiliyorum.şimdiden teşekkürler

Yeni Üye

Standart Ynt: Oturum açamıyorum

Oturm açmak için kullandığınız kullanıcı hesabının, domain power users grubu yada remote operators grubuna üye ise, bu sorun oluşur.windows sbs2003te yerel "olarak oturum açmayı engelleme" ilke ayarı, varsayılan etki alanı denetleyicisi qrup ilkesi nesnesinde remote operators grubna uygulanır. domain power users grubu remote operators grbunun bir üyesi olduğu için bu ilke ayarı, domain power users grubu için de geçerlidir...sorunu gidermek için <a0></a0>, yönetici hesabının Remote Operators grubuna ve Domain Power Users grubu kaldırın.remote operators grubuna ve domain power users grubunun yönetici hesabı içeren herhangi bir grubu da silmelisiniz.Remote operators grubuna ve domain power users grubu, üyeleri kaldırmak için <a0></a0>,
    ilk olarak Uzak Masaüstü bağlantısı veya Windows Server Yönetimsel Araçlar Paketi'nin Windows Small Business Server tabanlı bilgisayara bağlandıktan sonra Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı başlatın.2. adımda Etki alanı nesnesini genişletin MyBusiness genişletin ve Güvenlik grupları ' ı tıklatın.
    Remote Operators ' ı çift tıklatın ve sonra Üyeler</a0> sekmesini tıklatın.Remote Operators ' ı çift tıklatın ve sonra Üyeler</a0> sekmesini tıklatın.Hesabın veya kaldırmak, Kaldır ' ı tıklatın ve sonra bu kullanıcı hesabını veya grubu kaldırılmasını onaylamak için Evet ' i tıklatın, istediğiniz grubu tıklatın.
    Kullanıcı hesaplarını ve gruplarını üye listesinden kaldırmayı tamamladığınızda, Tamam ' ı tıklatın.Güvenlik grupları</a0> listesinde çift Domain Power Users.Üyeler sekmesini tıklatın.Herhangi bir grubu veya ileri düzeydeki kullanıcı şablonu haricinde ve uygulanan şablon Power User hesapları dışında kaldırmak istediğiniz hesabı tıklatın, Kaldır ' ı tıklatın ve sonra o kullanıcı veya grup kaldırılmasını onaylamak için Evet ' i tıklatın. Özellikle, Yönetici hesabını veya yönetici hesabının içerebilecek herhangi bir grubu kaldırır.

Kullanıcı hesapları için şablonlar uygulama hakkında daha fazla bilgi için windows small business server yardımına ve bilgileri "kullanıcı ve grupları yönetme" konusuna bakın.

Sabretmeyi bilmeyen,bir şey biliyorum demesin...

Standart Ynt: Oturum açamıyorum

http://support.microsoft.com/kb/841188/tr

Linkde çözümü bulabilirsiniz.

Alper Kaynak