2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Merhabalar

Standart Merhabalar

herkese merhabalar exch'de yeniyim daha.
    kafama takılan bazı problemler.

1 - şu an evime exchange server kurdum herşeyi hazır. içerdeki kullanıcılarımla güzel bir şekilde mesajlaşabiliyorum. herşey çok güzel fakat ben bunu nasıl dışarıya aktarıcam.

örneğin client tan exchange de ki diğer kişilere mail gönderirken normal ama dışarıya atmak istediğimde hata alıyorum.
    doguspeynirci@gmail.com,10/18/2008 7:10 PM
    E-posta hesabı, bu iletinin gönderildiği kuruluşunda yok. Alıcının e-posta adresini gözden geçirin veya doğru e-posta adresini öğrenmek için doğrudan alıcıyı arayın.
    <firewall.doguspeynirci.local #5.1.1>

2- SMTP olayını da yaptım dışarıya bakan bacağımı gösterdim authentication kısmında da basic authentication seçtim ve domain ismimi girdim.
    3- daha sonra internet mail wizard ile bişiyler yapmaya çalıştım fakat olmadı. onunla uğraşırken acaba dedim dışarıda bir domain ismim mi olması gerekiyor. fakat sonradan da düşündüm ama o sadece bana mail atabilmeleri için peki ben neden dışarıya mail atamıyorum.
    4-modemimde tcp-udp 25 portu , tcp-udp 110 portu , açılmış durumda ve içerideki exch server'ıma yonlenmiş durumda.
    5-modem de mi problem var acaba dışarımı çıkamıyor ama aldığım hata da ise ip adresiniz yetkilendirilmemiş diyor.
    6- illaha bir alan adı sahibi olmam gerekli mi?

şöyle güzel açıklama lı ya da bir video çekip de anlatabilirmisiniz size zahmet lütfen ..
    şimdiden teşekkür ederim
    iyi çalışmalar

Standart Ynt: Merhabalar

Merhaba,

6. soru zaten diger tum yazilanlara cevap olmus, evet ilk olarak bir domainasatın almalisiniz, www.mshowto.org de bu konuyla ilgili bir makalede bulunuyor.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn