3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Dışarıdan E-mail Gelmesi için Ne Yapılmalı

Standart Dışarıdan E-mail Gelmesi için Ne Yapılmalı

Merhablar formun içerisinde Exchange Server ile ilgili Açılan Konu başlıkları,sorun ve soruların bir çoğunu okudum.Bunun sonucunda benim gözlemlediğim Genel bir sorun ve soru olarak; Bir alan adı Exchange servera Nasıl yönlendirilir.

Açıkça söylemek gerekirse benimde bu alanda çok fazla bilgim yok ancak kendime yetecek kadar.Siz değerli forum yöneticilerinden talepim Bu konuda bir video görüntüsü veya bir sunum dosyası hazırlayıp bizlere burada sunabilirmisiniz.

Yani Adls modem'den hangi portlar açılıyor.Hub Transport'dan Smtp ile ilgili ayarlamalar nasıl oluyor.Dns'de yapılması gereken işlemler nedir.Ve Tabi ekliyebilirseniz OWA ile ilgili yapılması gerkenler.Mshowto içindeki makalelerde bu konu üzerine bilgiler var.Fakat Konuların birbiri ile bağlantısı yok yani POP3 ile ilgli dökümanı ör:25 sayfada okuduysanız.DNS ile ilgili ayarlamalrı 40 sayfada SMTP ile ilgili dökümanı 15 sayfada okuyorsunuz.

Kısaca benim gözlemlediğim dışarıdan e-mail gelmesi için ne yapılır.Bunu konuları anlatımlı bir video dosyası halinde veya bir pps (sunum) dosyası halinde bizlere bir çalışma sunabilirmisiniz.
    İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Standart Ynt: Dışarıdan E-mail Gelmesi için Ne Yapılmalı

Yazmış olduğum mesajı ortalama 50 kişi okumuş ama kimse onaylamamış.
    Demekki yanlış analiz yapmışım diyecem ama, ben konu'yu actıktan sonra; gelemeyen e-mailler ,POP3 bağlantı sorunları,Exchange Server'ın Dış dünya ile olan connection problemleri ilgili yeni sorular ve sorunlar anlatılmış ve bunlara cözüm yolları aranılmış.
    Yani Forum içerisinde dışarıdan e-mail gelmesi,Dışarı'ya e-mail gitmesi ile ilgili bir problem varmı yokmu karar veremedim.Veremedim çünkü Benden sonra yeni konu açanlar benim yazımı onaylamamışlar.Ama Açılan konu başlıklarına ve konuların içeriğine baktığım zaman Exchange Server'ın yönlendirilmesi ile ilgili problemler gözükmekte.

Standart Ynt: Dışarıdan E-mail Gelmesi için Ne Yapılmalı

FERCA selamlar,

Bu konuyla ilgili www.mshowto.org de bir makale bulunuyor. Kısaca burda da konuyu ozetleyelim:

1. Domain adı satın alinir (sadecehosting.com, turkticaret.com...)
    2. External bir DNS te kendi satin aldiginiz domain adinizin IP ve MX kayitlarini olusturun (yine sadecehosting.com yada turkticaret.com...)
    3. 25 TCP ve 110 TCP (pop3 kullanıyorsak eger) nolu portlari modem yada firewall unuzdan içerdeki mail sunucunuza yonlendirin.
    4. Exchange Server uzerinde satin aldiginiz domain adini Recipient Policy de ekleyin.

Hepsi bu kadar

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn