5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yurt dışından gelemeyen emailler

Standart Yurt dışından gelemeyen emailler

Merhaba,

bir kaç aydır metro ethernet kullanıyoruz. Reverse dns ayarlarını yaptım black list ip adreslerini kontrol ettim sadece iki adet black listte geçiyorum onlarada email attım ama sonuça lamadım.

Checkpoint firewall ve trendmicro SMEX kullanıyorum. her ikisi ile de spam ve virus kontrolü yapıyorum her ikisini de low seviyeye getirdim.

sorun şu

yurt dışında bazı adreslerden email alamıyorum. emaili hem yahoo ya hem exchange e gönderiyorlar yahoo ya geliyor exchange gelmiyor işin tuhafı gönderene hata mesajı da dönmüyor.

sebebi metro ethernet olabilir mi ? eğer bu adresler black listte olsa sadce benim email gönderemem lazım değil mi onlar bana email gönderebilmesi lazım.
    acaba checkpoint mi engelliyor dedim virus veya spam olarak görebilir diye. spamleri [suspended spam ] olarak işaretleim spam foldera gönderiyorum.
    smex i de en düşük seviyeye getirdim.

sizce sorun ne olabilir.

çok teşekkür ederim.

Standart Ynt: Yurt dışından gelemeyen emailler

Merhaba,

Exchange Server'ın da aldığın hata mesajı var mı?

Hayır yok. ne tür bir hata olabilir ki.

Benzer bir sorunu daha önce bende bir müşterimde yaşamıştım ama benim yaşadığım sorunda blacklistte kayıtlarımız görünmüyordu. Dns cache'i temizleyerek sorundan kurtulmuştuk.

bizde metro kullanıyoruz fw da checkpoint ,uprotect de listelere girmişsen ancak para ödeyip çıkabiliyorsun.telekomda sayfasında açıklama yapmış.

almanyadan gelen maillerde sorun oluyor.