7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Exchange Server 2003 Temel Yapısı

Standart Exchange Server 2003 Temel Yapısı

Sayın Form Üyeleri şimdi ben bir exchange server 2003 kurdum ve sistemimde ise bir isa server 2006 mevcud ben burda publıshıng yapmasına yapıcağım ama mantıksal bir sorun yaşıyorum nedeni ise localdeki kullanıcılarım server ıp sini tarayıcı alanına yazında web access e bağlanıyor fakat dışarıdaki kullanıcılarımında ıp ile değilde mail.aptek.com şeklinde yazınca webacess e nasıl bağlanmalarını sağlarım kendi dns imde neyapmam gerek

Yeni Üye

Standart Ynt: Exchange Server 2003 Temel Yapısı

aptek.com un kayıtlı bulundugu DNS servera owa nın bulundugu sunucu için "mail" A host kaydı gireceksin.
    isa dan public name i mail.aptek.com olacak şekilde publish edeceksin.
    ayrıca bunun dısında baska ayarlarda yapman gerekecek. ( ssl kullancaksan, auth farklı kullancaksan ayarlar farklılık gosterecektir )

sen buraya kadar olan asamaları yap. takıldıgın yerde sorabilirsin.
    I am at a deep level as you cannot imagine;sniffing your frames..Injecting the rules of my entity...

peki benim takıldığım konuda burda ben mail.aptek.com u bir hosting firmasından almadım benim kendi sistemimde kurduğum active diroctary ismi yani ben kendi dns imde mail.aptek.com alsam diyelimki onun host A kayıtı olarkta serverın ıpsini gostersem yani 172.16.1.1 dışarıdaki kullanıcım mail.aptek.com yapsa o nasıl ulaşıcak mantık olarak benim bir hosting firmasından mail.aptek.com şeklinde bi host almalıyım değilmi sonrada ordan yönlendirme yapılması gerekmiyormu ben burda takılıyorum

Yeni Üye

E-Mail Hesaplarınızı ISP'nizde Değil Kendi Exchange Server'ınızda Tutun
    http://mshowto.org/index.php/server-...serverda-tutun

siz şimdi bir dns de zone tanımla ve oraya bir host kayıdı ac diyorsun tamam yapıyorumda benim takıldığım konu ben www.google.com yapınca dunya ustundeki dns lere google kayıtlı olduğu için o siteye ulaşabiliyorum e benim uzaktaki kullanıcım mail.aptek.com yapınca dunya ustunde benim o host a kayıdının hangi adrese ait olduğunu belli ettirmem gerekmiyormu bir yonlendirme gibi birşey yapmam gerekmiyormu

Yeni Üye

[quote author=gokhan.yuceler link=topic=1297.msg4791#msg4791 date=1222255157]
    siz şimdi bir dns de zone tanımla ve oraya bir host kayıdı ac diyorsun tamam yapıyorumda benim takıldığım konu ben www.google.com yapınca dunya ustundeki dns lere google kayıtlı olduğu için o siteye ulaşabiliyorum e benim uzaktaki kullanıcım mail.aptek.com yapınca dunya ustunde benim o host a kayıdının hangi adrese ait olduğunu belli ettirmem gerekmiyormu bir yonlendirme gibi birşey yapmam gerekmiyormu
    [/quote]

Merhaba
    www.aptek.com adresini aldığın isp firmasında kendi statik ip ne a kaydı oluşturup daha sonra bu a kaydını göstererek mx kaydı oluşturduğunda mail.aptek.com sorgularında dns adres olarak senin statik ip ni verecektir gelen dns sorgusuna.

şimdi ben olayı anlatamamışım ben aptek.com u localdeki actıve dıroctarym de actım yani bir host firmasında veya ısp de boyle birşey yok ben şimdi bir domain almalıyım ozman server 2003 ü ümde kurdugum actıve dıroktary adı ile aynı olan yani aptek .com sonra o firmaya demeliyimki benim ıp adresim bu siz dns inizde benim bu ıp adresime karşılık bir host acıyorsunuz sonra birde mx kayıdı acıp benim ıp yi gosteriyorsunuz bende sonra 2003 ume gelip bir zone acıyorum ve oraya mx kayıdı acıp benim dış ıp mi yazıyorum ve isa server da da o actıgım zone ismini publıc yerine yazıyorum değilmi