5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: SCCM 2012 Software Inventory Raporu

Standart SCCM 2012 Software Inventory Raporu

İyi Günler,

SCCM 2012'de alınan software envanter raporunda hangi uygulamanın kaç adet client üzerinde yüklü olduğu bilgisine ulaşabiliyoruz.

Ayrıca raporlarda herhangi bir uygulamanın yüklü olduğu clientları raporlamak da mümkün.

Ancak tüm uygulamalar için tek tek rapor almak çok kullanışlı değil.

Bu yüzden tüm uygulamalar için hangi clientlar içinde yüklü olduğunu tek rapor içinde alabileceğim bir yöntem var mı?

İyi çalışmalar

Merhabalar,

SCCM 2012 içinde kullandığım böyle bir rapor var. Add remove altında ki tüm programları tüm bilgisayarlardan çekiyor. Sadece makineleri olduğu Collection u seçmeniz yeterli. Bu arada, bu işlem çok uzun sürebilir. 2 bin makinede 15 - 30 dk arası süremekte.

Report Category
    Software - Companies and Prducts

Report Name
    Count all inventoried product and versions

23-7-2013 12-09-18.jpg

Bu rapor bana hangi versiyonların olduğu bilgisini veriyor. Benim istediğim hangi programlar hangi bilgisayarlarda yüklü. Bu rapor içerisinde bu seçeneği göremedim malesef.

Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba,

Aşağıdaki sorgu ile istediğim rapora ulaşabildim.

SELECT INSTALLED_SOFTWARE_DATA.ProductName00, INSTALLED_SOFTWARE_DATA.ProductVersion00, INSTALLED_SOFTWARE_DATA.Publisher00,
    Computer_System_DATA.Name00
    FROM INSTALLED_SOFTWARE_DATA LEFT OUTER JOIN
    Computer_System_DATA ON INSTALLED_SOFTWARE_DATA.MachineID = Computer_System_DATA.MachineID
    ORDER BY INSTALLED_SOFTWARE_DATA.ProductName00