7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Server 2012 proje ödevim var Lütfen yardımm...

Standart Server 2012 proje ödevim var Lütfen yardımm...

iyi günler efendim ben lise 4 öğrencisiyim. adanada bilge adam şirketinde sistem ve ağ uzmanlığı eğitimi aldım.eğitim sonunda bana bir proje verdiler fakat tek başıma projeyi yapamıyorum. bana yardımcı olabilecek abilerim varsa çok sevinirim. takıldığım yerleri yazdım allta bakarsanız sevinirim. TEŞEKKÜRLERR..

1-) Storage isimli bir server kurun ve bu server üzerindeki 150 GB’lık alanı FileSrv1 üzerine ISCSI ile bağlayın. Domaindeki tüm kullanıcıların Masaüstü belgelerim klasörünü File servera ISCSI ile gösterdiğiniz partition üzerinde oluşturacağınız bir klasöre yönlendirin. Bu klasörü Server Bakup programı ile her akşam 8:00 da yedeklenecek şekilde zamana bağlayın. Ayrıca bu klasör içinde resim ve video dosyalarının kaydedilmesine izin vermeyin.
    2-) MerkezIT kullanıcıları şifrelerini diledikleri gibi verme şansına sahip olmalı.
    a. Diğer tüm kullanıcılar için complex password zorunlu olacak.
    b. Şifresini 4 defa yanlış giren kullanıcının hesabı otomatik olarak kilitlenecek.

Merhaba Nebhen,
    1- Storage isimli sunucudan kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama ISCSI bağlantı için şu linkleri kullanabilirsiniz.

Microsoft ISCSI Target Yazılımı Kurulum ve Konfigürasyonu

Introduction of iSCSI Target in Windows Server 2012 - The Storage Team at Microsoft - File Cabinet Blog - Site Home - TechNet Blogs

Bir yedekleme programı veya Windows backup ile bir job tanımlarsınız ve hergün asaat 8:00'da yedek almaya başlarsınız. FSRM kullanarak bu klasörün içerisinde resim ve videoların olmasını engelleyebilirsiniz.

File Server Resource Manager 2012 File Screening Management Nedir? Nasıl Konfigüre Edilir?

2- Şifre olayını ise Fine Grained Password Policy ile çözebilirsiniz

Server 2012 Fine-Grained Password Policies Nedir? Nasıl Konfigüre Edilir?

a- Domian GPO ile varsayılan olarak zaten herkesi kompleks şifreye zorluyoruz. Emin olmak için bakmanız gereken yer : Computer Configuration > Policies > Windows Settings > Security Settings > Account Policy

b-Computer Configuration > Policies > Windows Settings > Security Settings > Account Lockout Policy noktasından yapabilirsiniz.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Merhaba Nebhen,
    1- Storage isimli sunucudan kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama ISCSI bağlantı için şu linkleri kullanabilirsiniz.

Microsoft ISCSI Target Yazılımı Kurulum ve Konfigürasyonu

Introduction of iSCSI Target in Windows Server 2012 - The Storage Team at Microsoft - File Cabinet Blog - Site Home - TechNet Blogs

Bir yedekleme programı veya Windows backup ile bir job tanımlarsınız ve hergün asaat 8:00'da yedek almaya başlarsınız. FSRM kullanarak bu klasörün içerisinde resim ve videoların olmasını engelleyebilirsiniz.

File Server Resource Manager 2012 File Screening Management Nedir? Nasıl Konfigüre Edilir?

2- Şifre olayını ise Fine Grained Password Policy ile çözebilirsiniz

Server 2012 Fine-Grained Password Policies Nedir? Nasıl Konfigüre Edilir?

a- Domian GPO ile varsayılan olarak zaten herkesi kompleks şifreye zorluyoruz. Emin olmak için bakmanız gereken yer : Computer Configuration > Policies > Windows Settings > Security Settings > Account Policy

b-Computer Configuration > Policies > Windows Settings > Security Settings > Account Lockout Policy noktasından yapabilirsiniz.

[attach=confıg]233[/attach]
    erkan bey adc yapamıyorum makinamı. Internette bu sorunu araştırdım fakat bi makale bulamadım yardımcı olur musunuz ?
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Merhaba Nebhen,
    Additional olarak ayarlamak istediğiniz sunucu dns server olarak kimi görüyor?

Dc'ye ping atabiliyorum dcnin ip'si 192.168.1.100 --adc'nin ip ayarlarını yapılandırırken preferred dns server kısmına dcnin ip adresini girdim. yanlış mı yaptım acaba ?

Nephen bence biryerden başla ve sonrasında takıldığın hata aldığın yerlerde hata ekranları ile gel. Baştan sona yanyana otursak ve çalışsak bile saatler sürecek bir Lab bu.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn