6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: windows server 2008 için sanal işletim sistemlerini readyboost ile kullanmak

Exclamation windows server 2008 için sanal işletim sistemlerini readyboost ile kullanmak

merhaba
    benim gerçek bilgisayarımda windows 7 ve 3 gb ram var fakat aynı anda iki adet windows server 2008 sanal makine ile kurulan işletim sistemini açamıyor.flash bellekle readyboost/eboostr kullanarak sistemimi hızlandırmak ve her iki sanal makineyi çalıştırmak istiyorum.eboostr yi gerçek bilgisayarımda mı tampon bellek kullanmak suretiyle hızlandırıp her iki sanal işletim sistemini aynı anda çalıştırabilirim yoksa windows server 2008 işletim sistemli sanal makinenin herbirine eboostr yükleyerek mi her iki sanal makineyi çalıştırabilirim?Birden çok flash bellek var bende bu iş için...yardımcı olurmusunuz?

Fiziksel makinanınızda kullanmanız gerekiyor USB Flash belleklerinizi. Sanal sunucular için işlem yapmanıza gerek bulunmuyor fakat zaten 3 GB ram i olan bir PC de iki tane de sanal açtığınız da çok büyük bir performans beklemeyin.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

peki emre bey 4 gb lk flash bellek ile readyboost veya eboostr kullanarak tampon belek oluştursak yine de mi iyi performans alamayız?

Sanırım bir laptop bu. Performans farkı %3-5 arasında olur, büyük bir beklentiniz olmasın.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

yok masaüstü bilgisayar... performans nasıl olur masaüstü bilgisayarda yüksek olur mu?

Merhabalar,

ReadyBoost özelliği sık kullanılan dosyaların başlangıç bölümlerinin flash bellek gibi rastgele okuma hızı yüksek diskte önbelleklenmesi prensibi ile çalışır. Bu işlem disk üzerinde dosya okunmaya başlanmadan geçen arama zamanı seektime süresince dosya aktarımını hızlandırarak performans artışı sağlar.

RAM belleğe bağlı performans üzerinde etkisi yoktur. Bilgisayarınızda RAM yetersizliğine bağlı performans problemine hemen hiç etkisi olmayacaktır. Desktop Laptop pek farketmez açıkçası.

Disk okuma zamanları ile ilgili yardım sağlayacağından swapfile gibi etki edeceğini düşünebilirsiniz. Ancak swapfile sürekli değişir. Bu sebeple önbelleğe alınmaz.

Eğer uygulamaların açılma hızını artırmak istiyorsanız çok güzeldir. Ama RAM yerine geçmez.

Bilgilerinize.