9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: yazılım yükleme

Standart yazılım yükleme

office programını terminallere kurmak için bir gpo oluşturdum. buradan kullanıcı bileşenleri/ yazılım yükleme/yeni paket/office e ait msi paketini seçtim. buradan seçilmişi seçtim. kullanıcı client bilgisayarı açtığında ekrana kurulum için bir şey gelmedi. kurulum dosyası program ekle/kaldır yada başlat menüsüne mi aktarılıyor. direkt bilgisayar açıldığında kuruluma başlama ekranı gelmyormu

birde bazı programıların msi paketi yok. bu programalrı msi paketine dönüştüren program varmı acaba

Standart Ynt: yazılım yükleme

Merhaba,

Windows Server 2003'te yazılımlar Grup İlkesi kullanılarak uzaktan nasıl yüklenir
    http://support.microsoft.com/kb/816102

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Bilgisayarların ofisi kurmasını istiyorum

Paket Atama
    Bir programı Windows Server 2003, Windows 2000 veya Microsoft Windows XP Professional çalışan bilgisayarlara ya da bu iş istasyonlarından birinde oturum açan kullanıcılara atamak için: 1. Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini başlatın. Bunu yapmak için, Başlat'ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar'ın üzerine gelin ve Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı tıklatın.
    2. Konsol ağacında, etki alanınızı sağ tıklatın ve Özellikler'i tıklatın.
    3. Grup İlkesi sekmesini tıklatın, istediğiniz grup ilkesi nesnesini seçin ve sonra da Düzen'i tıklatın.
    4. Bilgisayar Yapılandırması altında, Yazılım Ayarları'nı genişletin.
    5. Yazılım yüklemesi'ni sağ tıklatın, Yeni'nin üzerine gelin ve sonra Paket'i tıklatın.
    6. Aç iletişim kutusuna, istediğiniz paylaşılan yükleyici paketinin Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolunu tam olarak yazın. Örneğin, \\dosya sunucusu\paylaşım\dosya adı.msi.

Önemli Bu konuma erişmek için Gözat düğmesini kullanmayın. Paylaşılan yükleyici paketinin UNC yolunu kullandığınızdan emin olun.
    7. Aç'ı tıklatın.
    8. Atanmış'ı ve sonra Tamam'ı tıklatın. Paket, Grup İlkesi penceresinin sağ bölmesinde listelenir.
    9. Grup İlkesi ek bileşenini kapatın, Tamam'ı tıklatın ve sonra da Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşeninden çıkın.
    10. İstemci bilgisayar başlatıldığında, yönetilen yazılım paketi otomatik olarak yüklenir.

yukarıdakileri aynen uyguladım. bir hata mı var acaba. yukarıdakilerden başka ne uygulamalıyım

denedim olmadı birşeyi eksikmi yapıyorum yoksa ince bir nuansımı var acaba olmadı bir türlü

Merhaba,

Olmamasının sebebi ;

1-Dagitimi yaptığın Programın olduğu Klasör paylasima açık değildir .
    2-Dağıtımı yaptığın Program kesinlikle Microsoft (.msi) uzantılı olması gerekmektedir.

Ek olarak .msi uzantılı farklı tekil bir .msi program denemen mümkün mü ?

Ayrıca Software'ı dağıtırken Publish ve Assign olarak 2 tip dağıtma sistemi vardır. Assign edersen Kullanıcılar logon olduğunda Programlar kısmına yüklenmesi için kullanabilirsin.

Sanırım Publish dağıtma sistemini seçtiğin için Program Add/Remove component'inin olduğu yere yüklendi.

Bunları kontrol ettikten sonra bizi bilgilendirirsen seviniriz.

Kolay Gelsin

Kerem ÇELİKER
    Kerem ÇELİKER
    kerem.celiker[at]mshowto[dot]com
    www.mshowto.org / www.keremceliker.com

office programını kurmak istiyoruz.

a) klasörü paylaşıma açtık ve gerekli yetkilendrmeyi verdik.

b) bilgisayar açıldığında kurulum olsun diye bilgisayar yapılandırması bölümünde paketi tanımlıyruz

c) Assign olarak yani Ata olarak seçtik

d) program ekle kaldırda programı göremedik. yeni program ekleyi tıkladığımızda hiçbirşey yok

yazılım yükleme ile ilgili fikri olan varmı acaba

Bu konuyla ilgili makale yazalim. Sitede bulunmuyor su anda.

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

1- ofis programını kullanıcı yapılandırması altında paylaşıma açtığımda kullanıcı ofisi kurabiliyor. ancak özelliği gereği sadece o kullanıcı programı görebiliyor. bilgisayar yapılandırması altında sorunu çözemedim

2- terminallere autocad kurduk. kullanıcılar açtığında kurulum dosyalarını istiyor. Cdromu bulamadım mesajı veriyor. sorunumu nasıl çözebilirim.

bu arada bilgisayarlara serverden kurulumu hala çözemedim.