Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Group policy ile folder redirection

Standart Group policy ile folder redirection

Group policy icinde folder redirection kismini kullanarak client makinelerdeki kullanicilara sadece istedigim programlari kullandirabilmek istiyorum
    bunun icinde server tarafinda bir paylasim acip icine isteidign kısayolları koyup bunu desktop ve start menu olarak gosteriyorum,
    Desktop kısmında bir sorun yok fakat start menu kısmında benim yerlestirdigim kısayollardan haric programs yada programlar alt menusu koyup icinde standart menuleri olusturuyor
    bunu nasıl engelleyebilirim acaba
    cevaplar icin simdiden tesekkurler

Standart Ynt: Group policy ile folder redirection

group policy'de folder redirection bölümüne sağ tıklayın. target tabında, target folder location seçeneğindeki Redirect to the following location seçeneğini etkin hale getirip deneyiniz.
    not: masaüstü yönlendirmenizdeki create a folder for each user under the root path seçeneğini kaldırmanızı da tavsiye ederim.
    hala problem yaşıyoriseniz. group policy'den Start menu and taskbar bölümündeki kısıtlamalara bakmanızı tavsiye ederim.

yonlendirme yapabilmekte bi sorun yok
    ayrica each user seklinde degil zten ilk sorudada belirttigim gibi tum grup sadece benim istedigim programlari kullanacagı icin 4 tane shortcut un oldugu bir klasoru gosteriyorum
    ama makinaya user ile ilk logon oldugumda Programs klasorunu lokalden okuyor start menuye benim koydugum ikonların yanına programs diye bir sub menu koyuyor

bizde de böyle bir sorun var. sorunu nasıl çözdünüz. bizimle payalşırsan sevinirim

Aynı sorun bendede var anlatırmısınız_?

arkadaşlar sorunlarınızın çözümlerini bizlerle niçin payaşmadığınızı anlayamıyorum. lütfen bizde bu sayede sorunumuzu çözeceğiz

değerli arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi hemen hemen her konuda sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. bu site, maddi kaygı güdülmeden oluşturulmuş ve bilgi birikimlerini başkaları ile paylaşmak için düşünülmüş bir sitedir.
    site editörleri ve yöneticileri de unutulmamalıdır ki hayatlarını geçindirmek için çalışmak zorundadır
    gerek iş yoğunluğu gerekse konuların iyi anlatılamaması, en önemlisi bizlerin her şeyi bilemeyecek olması ama sizlerin sorunları ile beraber bu konuları çözmeye çalışmamızı anlayış ile karşılaşılacağınızı düşünüyorum.

problemleriniz ile ilgili açıklayıcı bir yazı yazılabilirse elbette yardımcı olmaya çalışırız.

bazı konular forum'un sürekli aktif olmasından dolayı atlanabiliyor ki bu son derece doğal'dır.
    sitedeki çözümlere yardımcı olan 4 kişi olduğu da göz önünde bulundurulursa böyle durumların atlanması son derece doğaldır diye düşünüyorum.
    arkadaşımızın problemine gelince,

group policy'den Başlat menüsündeki ortak program gruplarını kaldır seçeneğini enable ederek deneyelim.
    problem group policydeki ayarlardan kaynaklanmaktadır.
    group policy'deki başlat menüsü ve görev çubuğu seçeneklerini kullanarak çözmeye çalışabiliriz.

[quote author=BoDyGuArD link=topic=778.msg2965#msg2965 date=1199778392]
    Teşekkür ederim sorun halledilmiştir.
    [/quote]

peki nasil ???

group policy'den Başlat menüsündeki ortak program gruplarını kaldır seçeneğini enable ederek deneyelim.
    Ahmet Mutlu cevabı zaten iletmiş.

Önder Erünsal
    Exchange MVP
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site