3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: DC deki anlıyamadığım sıkıntım !!!! çoook acil :o

Standart DC deki anlıyamadığım sıkıntım !!!! çoook acil :o

Arkadaşlar merhabalar,

DC'm de ve ISA'm da beni feci biçimde korkutan sıkıntılarım var.
    Öncelikle biraz sistemimi anlatiyim; Bir adet domain controller var ve active directory mevcut. ISA ile de internet günveliğini sağlamaya çalışıyorum, yaklaşık 350 clientim var.
    Sıkıntım şurada başladı; Artık client sayım çok fazla oldu bir ADC kurayım diye yeltendiğim sıralarda önce bir DC mi kontrol edeyim dedim. Öncelikle ip lerimi kontrol edeyim bir dedim, ikincil bir ip verilmiş mi diye. 10.0.0 lı bir ip bloğum var ve bir ara VLAN için kullanılan bir 192.168 li bir bloktan ip vermişim. Bu ip yi sileyim derken enterasan bir hata ile karşılaştım, hiçbirşekilde tcp-ip ayarlarımı değiştiremiyorum. Ne ip ekliyebiliyorum ne de silebiliyorum !! ???

DC'M de iİp eklemye yada silmeye çalıştığımda işte bu hatayı alıyorum.

ve ISA serverımın da ismini değiştirmek için baktığımda şuınu gördüm;

ISA nın eventında da rastladığım hata şuydu ;

Birileri yardımcı olabilirse çok seviniceğim, kafayı yemek üzereyim herhalde. :-[

Standart Ynt: DC deki anlıyamadığım sıkıntım !!!! çoook acil :o

Merhaba,

DC ve ISA ayni makine demi calisiyor? Ayrica gelen ilk resimdeki uyariya NO diyerek IP vermemiz mumkun. Ayrica DC uzerinde ismi degistir dediginizde degistirme alaninin gri gelmesi zaten beklenen bir durum.

Cok sorun yok gibi

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Standart Ynt: DC deki anlıyamadığım sıkıntım !!!! çoook acil :o

[quote author=Emre Aydin link=topic=719.msg2502#msg2502 date=1196420402]
    Merhaba,

DC ve ISA ayni makine demi calisiyor? Ayrica gelen ilk resimdeki uyariya NO diyerek IP vermemiz mumkun. Ayrica DC uzerinde ismi degistir dediginizde degistirme alaninin gri gelmesi zaten beklenen bir durum.

Cok sorun yok gibi

Emre AYDIN
    [/quote]

ehehea üstad iyi okumamışsın yazıyı yada ben iyi yazamadım herneyse, ama neyseki çözdüm zaten anlatiyim sebebini.

Birinci sorunun sebebi bir süre önce söktüğüm ethernet kartıymış, onda da aynı ip varmış. Bu kartı tekrar takıp sorunu giderdim.
    İkinci sorun ise "isa server" da, yani isa serverda isim değiştiremiyordum DC de diğil. Onun sebebi de webmon u kaldırdıktan sonra isa yı restart etmiştim fakat bu sırada "server" isimli servis nedense çalışmamış ve bu yüzden olmuş. Ki keza bu sebepten dolayı dosya paylaşımlarıda çalışmadığından fwclient imide kuramıyormuşum, resmen zincirleme bir reaksiyon olmuş

Saol üstad ilgilenip cevap verdiğin için, herkeze kolay gelsin