4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Additional Domain

Standart Additional Domain

Merhaba arkadaşlar war olan bir 2003 standart DC'me bir Additional DC ekleme kararı aldım.
    Additional Domain Controlleri x64 Win2003 Standart R2 kurdum
    win2003 x32 R2 2.Cd ile DC de Schema Upgrade Yaptım.
    Adc yi domaine aldım ve dcpromo ile ADC olarak yapılandırdım
    ADC ye DNS kurdum ve replicationlar başarıla gerçekleşti.
    DC ye Restart Attım ve serverın Network ayarları yapılandırması ekranında çaktı kaldı yanı açılıyor ama 7-8dakika beklıyor eskiden max.1-1,5 dakıkada network ayarlarını uygulardı.ADC hemen açılıyor onda sorun yok.
    Sankı DC dns olarak dışarıa bakıyor.DC nın 2.dns olarak ADC yı gormesıne gerek varmı
    DC 192.168.110.5
    255.255.255.0
    192.168.110.1 (firewall)
    192.168.110.5

ACD 192.168.110.6
    255.255.2550
    192.168.110.1 (firewall)
    192.168.110.5
    Dcdiag /test:dns ve ntdiag /test:dns komutlarını 2 dc dede kosturdum sorun yok.
    Yanlız netdiag /test:dns komutu uyguladıgımda
    Please wait for 30 minutes for DNS server replication diye bir hata cıkıyor 2-3 dakıka ıcınde tekrar uyguladıgımda duzelıyor anladıgım kadarıyla Dc ilk açıldıktan belırlı bir sure sonra replicationu çalıştırıyor.
    ADC eklenmesınden sonra bu tarz dns sorunları normalmı ben acronıs ile aldıgım imagedan gerı dondum çunku kurcalarken dahada bozdum

Olay Türü: Hata
    Olay Kaynağı: NTDS General
    Olay Kategorisi: Genel Katalog
    Olay Kimliği: 1126

Olay Kaynağı: NTDS Replication
    Olay Kategorisi: DS RPC İstemcisi
    Olay Kimliği: 2087

Olay Kaynağı: DNS
    Olay Kategorisi: Yok
    Olay Kimliği: 4015

Bu tarz eventleri DC de alıyorum ADC de bir hata yoktu.ADC kapalı iken restart atıyorum Dc me açılırken geç açılıyor
    DNS ler 2 dc dede AD integrated,replication içinde seçeneklerde too all dns ile başlayan ortadaki seçenek seçili.HEr 2 taraftada replicationlarda sorun yok ama bu eventler canımı sıktı.AYrıca Dc de başlangıçta çalışan 2 servis var ozel bir programa ait onlarıda çalıştıramıyor.Arkadaşlar genelde ADC ekledıkten sonra cıkan sorunlar nelerdir.Sites and Services altında NTDS setting altında hem adc hemde dc gorunuyor ve replication yap dedıgımde yapıyor ama sanırım DC nin DNS'i bozuldu.Birde NTDS settings altında ADC nin replication sımgesıni sildim daha sonra ADC restart attım yenıden kendısı olusturdu ama bu sefer dcdiag /test:dns komutunu çalıştırdıgımda Root Hintsleri dokuyor karşıma.Nerde hata yapıyorum ADC nın DNS ini secondaryy mi yapmalııydım.DC ye 2. dns olarak ADC yi girmelimiydim.

Standart Ynt: Additional Domain

DNS'in ADC uzerinde duzgun calistigindan emin olun. ADC uzerinde DNS servisini kaldirip tekrar kurun. Zone'lar AD integrated oldugu icin kaybiniz olmaaycaktir.
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site

Dnsleri Çapraz vermem gerekıyormu networ ayarları uygulanıyor derken hızlı olması içn

Yeni Üye

Merhaba,

Adc kurulus asamasinda dns olarak dc vermelisiniz, daha sonrasinda ise kendi kendini dns olarak gosterebilirsiniz. Ayrica DNS "AD partition" denilen kisimda durdugu icin, siz adc kurdugunuzda dns in zaten otomatik gelmesi gerekli, ben de bi ara AD yi advance modda kurdugumda dns bilgileri gelmemisti, manual kurup replike falan yaptirmistim ama sonra olayin en efektif yontemi olan, adc uzerinde zone u tamamen sildim ve bekledim, kendiliginden replike olmustu, bence siz adc yi kaldirip tekrar kurun, dc de bir sıkıntı olacagini sanmiyorum.