2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: ntp serverlar hakkında

Standart ntp serverlar hakkında

w2003 server da saat belli sürelerde 3-5 dakika şaşıyor. Bunu engellemek için ntp server kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Fakat bu konuda yeterli bilgim yok. Konu hakkında bilgi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. dışarıdan ntp server olarak nereleri kullanabilirim. Kullandığım serverda güvenlik sorunu yaşama ihtimalim var mı? Ayrıca bu serverlardan nasıl yararlanabiliyorum? ücretlimidir. public olanları varmıdır?
    şimdiden teşekkürler

Standart Ynt: ntp serverlar hakkında

Eger domain'iniz var ise varsayılan olarak istemciler DC makine ile time sync yaparlar. Bir kaç DC'niz var ise de DC'ler PDC master ile time sync yaparlar.
    PDC master sync oldugu bir hardware clock yok ise internet uzerinde bolca olan NTP sunucularindan biri ile time sync yaptırabilirsiniz. Bunun icin network'den PDC icin 123 nolu portu acmanız ve PDC'i asagidaki makalede belirtilen sekilde configure etmeniz yeterlidir.
    http://support.microsoft.com/kb/816042
    www.mshowto.org , Server 2000-2003, Exchange 2000-2003-2007, ISA 2000-2004-2006 üzerine bir site