2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: dc üye makinelerde c ye yazma sorunu

Standart dc üye makinelerde c ye yazma sorunu

yapımızda server 2008 r2 bulunmakta dc kurulu ve dc ye balı 250 makinamız var. kurumda hybs sistemi kullanılıyor. sorun dc ye domain user üyeliğinde olan pcler c ye yazma yetki bulunmuyor. buyüzdende hbys serverinden güncellemeleri çekemiyor. forumda okuduklarımda gpo da bilgisayar yapı. - windows ayarları - güvenlik ayarları - dosya sisteminde dosya ekle diyip c yi gösterdikten sonra çalışcağı ile ilgili yazılar okudum fakat bunu uygulamama rağmen ve pcleri tekrar tekrar yeniden başlatmama rağmen isteğim sonuca ulaşamadım. yardımlarınız bekliyorum.

not: sadece c ye olmaya bilir belirlediğim klasör de olabilir fakat dosya sisteminde ki root da server pc nin içeriğini görebiliyorum.bunu terminallerde nasıl yapabilirim.
    server 2008 R2
    xp sp3

Standart Ynt: dc üye makinelerde c ye yazma sorunu

Merhaba,

C:\ de yani root ta klasor mu yaratması gerekiyor kullanıcılarınızın yoksa dosya mı?

Eger dosya yaratmaları gerekiyorsa C:\ --> Properties --> Security de Domain Users grubu için sadece c:\ ye (yani, alt klasor ve dosyalari icermeyecek sekilde) ekstra hak tanımlamanız gerekiyor.

Emre.
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn