4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Active Directory GPO yardım lutfen

Standart Active Directory GPO yardım lutfen

Hastane bilgi isleminde calısmaktayım.Yaklasık 200-300 kullanıcımız var ve onların sorunlarından bıktıgım ıcın active directory ıle kullanıcıları sınırlamak ıstıyorum! evımde deneme amaclı makınama virtual box uzerınden wın server 2003 ve xp kurdum. active directory i sorunsuz bır sekılde kurdum, kullanıcıları ve grubu ekledım fakat kullanıcı ve ( veya ) grubu Administrator grubuna eklememe ragmen kullanıcılara sankı Guest hesabı tanımısım gıbı sınırlı kullanıcıya atıyor onun ıcın kullanıcılar ne ip degıstırmeye gırebılıyor nede C' ye dosya falan yukleyıp degısıklık yapabılıyor! Domain ozellıklerınden kullanıcı veya gruba C veya bazı dosyalar ıcın tam yetkı verebılıyorum fakat benım ıstedıgım kullanıcıyı sayet Administrator grubuna eklersem o grubun yetkısıne sahıp olmasını saglamak! Ben bu konuda yenıyım :'( onun ıcın bıraz acıklayıcı bır bılgı verebılırsenın coook sevınırım!!!!

Standart Ynt: Active Directory GPO yardım lutfen

Active Directory ilk kurulduğunda administrator hesap olarak bulunur.

sizin yapacağınız admin yetkisi vermek istediğiniz kişileri doman admin grubuna eklemek.

(tavsiyem administrator hesabının adını değiştirin çünkü ençok saldırı bu kullanıcıya gelir.)
    Emre Özüdoğru
    ?The future is unknowable but the past should give us hope.? ?Winston Churchill

TESEKKURLER FrmaX sımdı oldu! uyarını dıkkate alıp administrator kullanıcısının adını degıstırecegım!pekı active directory den kullanıcının hangı sıtelere gırıp gırmeyecegıne daır bır kısıtlama yapabılırmıyız?GPO ozellıklerınde bunu yapabılıryoruz fakat bu seferde o kurallar admını de etkılıyor... baska bır yolu varmı acaba?
    Sımdıden tesekkurler....

farklı ou lar oluşturup bunlara farklı kurallar tanımlayabilirsiniz.
    Emre Özüdoğru
    ?The future is unknowable but the past should give us hope.? ?Winston Churchill